Potrenuj z Night Runners do Półmaratonu Poznań

 

Potrenuj z Night Runners do Półmaratonu Poznań


Opublikowane w czw., 01/01/2015 - 09:23

Przygotowania prowadzone przez Night Runners do imprez odbywających się w Poznaniu to już tradycja. Tym razem ekipa pomoże w treningach do 8. edycji półmaratonu.

– Wzorem ubiegłych lat nawiązaliśmy współpracę z Półmaratonem Poznańskim. W sumie jest to nasza już - jeśli mnie pamięć nie myli - piąta tego typu akcja, bo wcześniej prowadziliśmy przygotowania do Maratonu Poznańskiego. Jest to więc stała współpraca – mówi Tomasz Makowski z Night Runners.

Dla zainteresowanych przygotowano trzy plany treningowe w zależności od stopnia zaawansowania. Coś dla siebie znajdą debiutanci, biegacze średnio zaawansowani i chcący osiągnąć wynik w okolicach 1 godziny i 35 minut. Plany są dedykowane Półmaratonowi Poznańskiemu, ale uwzględniają także start w Maniackiej „10” w dwunastym tygodniu przygotowań. Całość ułożył trener Paweł Grzonka, który współpracuje z Night Runners.

– Mamy coś dla debiutantów, bo tych osób jest najwięcej. Mamy też plan dla osób, które chcą poniżej dwóch godzin i plany dla biegaczy, którzy mają już zawody na koncie, a nie mieli jeszcze okazji trenowania z planem. Teraz można będzie uzyskać całkiem dobry czas Mamy świadomość, że bieganie z planem jest o wiele skuteczniejsze. Tu nie ma mowy o przetrenowaniu, bo przygotowała wszystko osoba, która ma dużą wiedzę – mówi Makowski, który wraz z kolegami z Night Runners podczas zajęć służy też „dobrym słowem i motywacją”.

Plany treningowe: POBIERZ

Zajęcia odbywają się w poniedziałki na Cytadeli i czwartki nad Maltą. Od stycznia w weekendy w okolicach Rusałki ruszyć mają otwarte treningi dla wszystkich przygotowujących się do półmaratonu.

– Trudno jest nam oszacować ile osób do tej pory korzystało z planu. Pojawiały się one w różnych miejscach, więc statystyki pobrań i statystyki odwiedzin strony nie są miarodajne w stosunku do tego ile osób mogło realizować nasze wytyczne. Wiemy jednak, że są osoby, które aktywnie korzystały z naszej pomocy i osiągały dobre wyniki. Osoby te przychodziły regularnie na spotkania, dostawaliśmy też wiele pozytywnych głosów od osób które kończyły biegi. To był argument, żeby kontynuować współpracę – mówi Tomasz Makowski.

8. Poznań Półmaraton wystartuje 12 kwietnia 2015 roku. Jak do tej pory chęć udziału w imprezie wyraziło 4834 osób.

RZ

 

 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce