Trening w czasach epidemii. Ambasadorzy Festiwalu Biegów proponują i zachęcają

 

Trening w czasach epidemii. Ambasadorzy Festiwalu Biegów proponują i zachęcają


Opublikowane w śr., 29/04/2020 - 13:44

Tygodnie spędzane w izolacji sprzyjają rozleniwieniu. I choć można przez chwilę nacieszyć się słodkim „nicnierobieniem”, wkrótce ciało zaczyna domagać się ruchu. Organizm woła o świeże powietrze i po prostu chce choć na moment wyrwać się z czterech ścian. I nagle – pojawia się mnóstwo wymówek. Jak to jest, że zawsze to musi iść w parze…

Dlatego wraz z grupą Ambasadorów przychodzimy z pomocą! Być może któraś z propozycji zainspiruje Was do podjęcia nowych sportowych wyzwań. Zobaczcie sami, jak wyglądają treningi naszych Ambasadorów, co porabiają i jak się mają w tych dziwnych czasach.

Trening w pięknych okolicach miejsca zamieszkania

Nie trzeba dalekich podróży, by spędzić czas w pięknej okolicy. Nasi Ambasadorzy wybierają tereny w pobliżu miejsca zamieszkania. Okazuje się, że teren Gór Świętokrzyskich może być ciekawą alternatywą górskich przebieżek. Katarzyna Janisz:

"Ostatnio robiłam trasę od Nowej Słupi przez Łysą Górę do Łysicy i z powrotem"

Jest to z pewnością również propozycja dla mieszkańców z Warszawy i okolic – najstarsze góry Polski z pięknymi gołoborzami, mogą stać się zamiennikiem położonych jednak nieco dalej Beskidów.

Z kolei Ela Górka promuje Góry Grybowskie położone w Beskidzie Niskim i trenuje na zboczach góry Jaworze.

Lasy i parki ponownie zaprosiły nas na swoje ścieżki. Jednak dopóki obowiązywały zakazy wielu musiało postawić na mechaniczne wspomagacze. No, chyba że ktoś postanowił przebiec balkonowy maraton.

Wiecie, że niektóre siłownie na czas epidemii zaczęły wypożyczać swoje sprzęty? Transakcja wiązana – obie strony korzystają!

Hanna Nejfeld:

"Było dużo kilometrów na bieżni mechanicznej. Teraz powrót do lasu na biegowe ścieżki"

Biegi w porach, kiedy ruch jest niewielki – wcześnie rano, późno wieczorem. Tak jak Irina Hulanicka, która na przebieżki wybiera wczesnoporanne lub późnowieczorne godziny, by zminimalizować ryzyko napotkania dużych skupisk ludzi.

Podobnie trenuje Jarek Rupiewicz:

"Wychodzę na treningi o 5 rano żeby nie było ludzi po drodze"

Wielu naszych Ambasadorów stawia na rowerowe przejażdżki.

Magdalena Cendrowicz:

"Okołogórsko się dzieje. Na zmianę troszkę biegania, troszkę rowerem"

Przemierzanie tras z zaplanowanych startów, oczywiście z dostosowaniem się do panujących warunków.

Ambasadorka Halina Olejniczak:

"Jeżdżę na rowerze. Teraz w tym czasie miałam brać udział w Rajd rowerowy | Oświęcim - Westerbork 22 kwietnia - 04 maja 2020 . Niestety z wiadomych przyczyn został odwołany ale ja postanowiłam sobie pokonać zaplanowane dystanse tyle tylko że ciągle z metą w Kościelisku"

Treningi w domu + leśne spacery

Coraz popularniejsze staje się trenowanie w domu, zwłaszcza dziś. Nasz długoletni Ambasador, Rafał Ławski, mówi:

"Nie traktuję okresu kwarantanny jako momentu, który trzeba przeczekać, przeboleć, by później ponownie wrócić do normalnej rzeczywistości. To jest dla mnie pewien epizod, w którym trzeba się odnaleźć i kontynuować treningi w warunkach, które są możliwe i legalne. I tymi warunkami okazało się wyzwanie – 100 pompek w 5 minut – postawione przez… jego samego! Wyzwanie zakończone sukcesem!"

Do domowych treningów zachęca także Ambasadorka Ewe Matyjasik-Lewandowska:

„Codziennie ćwiczę w domu. A w weekendy las”

Wirtualny bieg

Inicjatywa, w której udział brał Ambasador Andrzej Sala. Bieg charytatywny, mający na celu zbiórkę pieniędzy na leczenie chorej dziewczynki. Start miał miejsce 26. Kwietnia 2020 r. Obowiązywała jedna zasada: fair play. Każdy wybierał godzinę startu oraz dystans (z 4 zaproponowanych).

"Świetna sprawa, która pokazuje, że liczy się pomysł i chęci, a nic nie jest w stanie nas zatrzymać"

Co zrobić, gdy wyczekiwane zawody zostały odwołane? Czas na nowe cele!

Jeden z naszych Ambasadorów został uczestnikiem nowej inicjatywy. Edmund Jastrzembski:

"Biegamy w ramach Gdańskiego Maratonu Spontanicznego, nie poddajemy się gdyż w końcu kiedyś to wszystko się skończy a naszym zadaniem jest wyjść z tego cało bez szwanków!"

Więcej informacji: TUTAJ

M. Poręba

fot. Ambasadorzy - K. Janisz, E. Górka, H. Nejfeld, J. Rupiewicz, M. Cendrowicz, H. Olejniczak, R. Ławski, A. Sala


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce