Zdrowy jak biegacz. Podaruj krew na Dzień Dziecka!


Opublikowane w śr., 16/05/2018 - 09:50

Galeria Bemowo i Stowarzyszenie „Dać siebie innym” - organizator charytatywnego biegu „Wybiegaj Sprawność” zapraszają na akcję poboru krwi. Szczególne zaproszenie kierują do biegaczy, czyli osób które są potencjalnie zdrowymi osobami i mogą pomóc potrzebującym.

Akcja odbędzie się 19 maja w godz. 10.00-15.00 w Galerii Bemowo / Carrefour Bemowo, przy ul. Powstańców Śląskich 126.

W ramach akcji można też oddać płytki krwi na Stacji Krwiodawstwa, ul. Saska 63/75 w godz. 7.00-14.00.

– Wszyscy uczestnicy będą mogli skorzystać z cateringu. Nie zabraknie słynnych pączków z Cukierni Zagoździński, ul. Górczewska 15). Będą też drobne upominki – informuje Janusz Bukowski, szef Stowarzyszenia „Dać siebie innym”.

Krew i płytki z akcji zostaną przekazane dla dzieciaków Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie przy ul. Kasprzaka 17A. Potrzeby są duże - późna wiosna i lato to okres wzmożonego zapotrzebowania na krew, podczas gdy główni ofiarodawcy wyjeżdżają na wakacje.

W Polsce krew oddaje tylko kilka procent ludzi. Polski Czerwony Krzyż skupia 1 184 Klubów Honorowych Dawców Krwi PCK zrzeszających blisko 25 tys. członków i blisko 100 tys. wolontariuszy. Dzięki szeroko zakrojonym działaniom promocyjnym, rocznie ok. 40 tys. dawców decyduje się oddać krew po raz pierwszy.

– Brakuje świadomości i wiedzy, że krwi nie produkuje się w laboratoriach, że transfuzji krwi niczym nie można zastąpić, a od tego od tego zależy ludzkie życie i zdrowie; że regularne oddawanie nie boli i nie ma złego wpływu na nasze zdrowie – wyjaśnia ultramaratończyk Marek Wiekiera, który ma na koncie ukończone biegi na Antarktydzie, pustyni Gobi czy Atakamie, a w 2016 r. przebiegł w tydzień linię brzegową Bałtyku, od Świnoujścia do Piasków, by zainteresować ludzi ideą krwiodawstwa. – Każdy sposób mówienia o honorowym krwiodawstwie jest dobry - wyjaśniał w rozmowie z naszym portalem.

Biegaczy ze stolicy, ale nie tylko, gorąco zachęcamy do honorowego krwiodstwa i włączenia się w akcję poboru krwi. To wspaniała idea. Warto czynnie ją wspierać, podobnie jak bieganie.

Biegaczu, oddajesz krew? Pamiętaj o...

Pamiętaj – Twoja krew ratuje czyjeś Życie!

red.


Polecamy również:


Podziel się: