Zorganizuj sobie obóz przygotowawczy biegaczu

 

Zorganizuj sobie obóz przygotowawczy biegaczu


Opublikowane w pt., 12/12/2014 - 08:51

Obóz treningowy to niezbędna rzecz dla osób wyczynowo uprawiających sport, także a może przede wszystkim biegaczy. Nie dotyczy jednak tylko zawodowców. Taki wyjazd może sobie zorganizować każdy i zima to jest najlepszy moment, żeby naładować akumulatory przed sezonem startowym, nawet jeżeli ktoś planuje brać udział tylko w masowych imprezach dla amatorów.

Taki obóz przygotowawczy ma wpływ nie tylko organizm, ale także na psychikę. O ileż pewniej poczuje się biegacz amator, wiedząc że organizuje sobie podobne wypady jak zawodowcy. A nie trzeba przy tym się szczególnie wykosztować. Przejazd, wyżywienie, suplementy, odżywki, napoje - za dziesięciodniowy wyjazd w góry można zapłacić w okolicach tysiąca złotych (organizowane są obozy z opieką lekarzy i trenerów kosztują kilkaset złotych więcej), mimo rozpoczynającego się sezonu zimowego. 

Nie przypadkowo wspomnieliśmy o górach. To najlepsze miejsca na takie wypady. Szczególnie Karkonosze, które posiadają mikroklimat subalpejski, ale także inne o wysokości powyżej tysiąca metrów nad poziomem morza. Jeżeli komuś przeszkadza dotkliwe zimno i ma zasobniejszy portfel może pojechać do Portugalii, Hiszpanii czy Włoch. Ale także w polskich warunki są odpowiednie. 

Rozrzedzone powietrze pozwoli zahartować organizm i zbudować wytrzymałość biegową oraz poprawia funkcjonowanie układu oddechowego i krwionośnego, co przekłada się na zwiększoną wydolność. W takich warunkach nie będą niezbędne długie wybiegania, można je uzupełniać z trekkingiem wysokogórskim.

Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby nie porywać się z motyką na słońce. Niedoświadczeni biegacze bezwzględnie powinni skonsultować z trenerem osobistym plan treningowy oraz z dietetykiem. Ci, którzy już bardziej poznali możliwości swojego ciała raczej także powinni to zrobić. Trzeba też pamiętać, żeby wybrane miejsce miało w okolicy jakiś salon odnowy biologicznej, w którym zregeneruje się organizm po intensywnym treningu. 

Niezbędne będą też odpowiednia odzież i obuwie. Zerknijcie do oferty partnerów Karty Biegacza, chociażby takich jak FUN FAN czy JacekBiega a zaoszczędzony grosz wykorzystajcie choćby na... dodatkowy dzień takiego obozu. Zdecydowanie warto! 

ŁZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce