2. Górska Pętla UBS 12:12: Ruszyły zapisy

 

2. Górska Pętla UBS 12:12: Ruszyły zapisy


Opublikowane w pt., 16/01/2015 - 09:17

Za nieco ponad 2 miesiące, 28 marca 2015 w Brennej w Beskidzie Śląskim odbędzie się druga edycja 12-godzinnego biegu ultra  pn. Górska Pętla UBS 12:12. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej. Po zeszłorocznym sukcesie imprezy, w której wzięło udział ponad 100 osób, organizatorzy dwukrotnie zwiększyli pulę pakietów startowych.

– Lista zgłoszeń się zapełnia. Mamy już ponad 60 osób. Sprawy organizacyjne idą pełną parą. Zapraszamy biegaczy górskich, ultramaratończyków, i zaawansowanych amatorów biegania – mówi Jakub Karcz z Beskid Sport.

Zawody będą miały formułę biegu sztafetowego (drużyny dwuosobowe) i indywidualnego, a rywalizacja potrwa dokładnie pół doby. 

– Trasa biegowa w Brennej ma ok 16 km i prowadzi masywem Starego Gronia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zawodników ograniczyliśmy ilość asfaltowych odcinków do minimum.  Bieg będzie odbywał się po ciekawej, urozmaiconej pętli. Wygrają Ci, którzy pokonają jak największą ilość pętli. Rywalizacja ruszy dokładnie o godz. 12:12 i zakończy się po dwunastu godzinach w środku nocy. Aby być sklasyfikowanym należy ukończyć przynajmniej jedną pełną pętlę – wylicza organizator.  

Zawody będą należały do jednych z trudniejszych w Polsce. – Na starcie można spodziewać się zarówno biegaczy – amatorów, jak i zawodników - profesjonalistów, którzy mają za sobą już kilka ultramaratonów górskich. Na liście startowej są już pierwsi zawodnicy m.in. z Warszawy, Częstochowy, Katowic, czy Bielska-Białej. W związku z tym, że zawody odbędą się na Śląsku Cieszyńskim do udziału w imprezie zaprosiliśmy również biegaczy z Czeskiej Republiki i Słowacji, którzy mamy nadzieję, że przyjmą nasze zaproszenie – wskazuje organizator.

Gwarantuje wysoki poziom organizacyjny zawodów. Za ostatni bieg w listopadzie otrzymaliśmy dwie „Brązowe Kozice”, chcemy kolejną. Wiemy, że o zawodach Górskiej Pętli mówi się Komfortowe Ultra. Chcemy podtrzymać tę tradycję podkreśla Jakub Karcz. 

Dwuosobowy team może wziąć udział imprezie już za 140 zł. –- W pakiecie startowym znajdą się: nocleg, pełne wyżywienie, masaże, pomiar czasu on-line, pewien drobiazg na pamiątkę udziału w tym biegu, obsługę medyczną i świetną zabawę – wylicza organizator. I zaprasza na start. – Zachęcam do przyjazdu w ostatni marcowy weekend do Brennej. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie www.ultrabeskid.pl oraz na naszym funpage. Serdecznie zapraszam.

2. Górska Pętla UBS 12:12 w naszym KALENDARZU IMPREZ

red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce