EKIDEN Poznań - maraton w japońskim stylu!

 

EKIDEN Poznań - maraton w japońskim stylu!


Opublikowane w pon., 26/03/2018 - 10:06

Myślisz, że przebiegnięcie maratonu jest niemożliwe i osiągalne tylko dla profesjonalnych biegaczy? Ty również możesz to zrobić – wspólnie ze swoją drużyną. Razem wszystko jest możliwe!

6 zawodników = 1 drużyna. 9 795 m + 10 800 m + 5 400 m + 5 400 m + 5 400 m + 5 400 m = dystans maratoński.

„42,195 km razem” to hasło tegorocznej edycji sztafety EKIDEN PragmatIQ podkreślające jej główne wartości, a więc promowanie zespołowego biegania i wspólnego pokonania dystansu maratońskiego – wydawać by się mogło – nieosiągalnego dla przeciętnego biegacza. Pragniemy pokazać, że sportowe współzawodnictwo to nie tylko dobra zabawa, ale i świetny sposób na integrację zespołu, a nawet większych grup i środowisk. Bycie częścią drużyny (firmowej, branżowej, czy koleżeńskiej) to wspaniała przygoda!

Słowo ekiden pochodzi z języka japońskiego (ekiden-kyoso) i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy. To właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni wykształciły się tradycje takich biegów, a udział w nich jest prestiżem i honorem. Poznańska edycja biegu ma właśnie za zadanie taką tradycję kultywować w Wielkopolsce.

27 maja 2018 roku nad poznańską Maltą odbędzie się już szósta edycja EKIDENU. Podobnie jak w ubiegłych latach, dystans maratoński zamieniony na złotówki, czyli kwota 42,195 zł, z każdej opłaty startowej przeznaczona zostanie na cel charytatywny. Tym razem wspieramy Fundację Labrador-Pies Przewodnik.

Trwają zapisy na bieg i liczba dostępnych pakietów startowych maleje z każdym dniem. Nie czekaj, zbierz drużynę i zapisz się już dziś na EKIDEN – bieg inny niż inne! Wpisowe to 480 zł od drużyny (do 14 kwietnia).

W ramach rozgrzewki organizujemy spotkanie autorskie z Marcinem Urbasiem – mistrzem Europy w biegu na 200 m. Urbaś opowie o niedawno wydanej książce „Biegać każdy może. Trenuj z mistrzem”. Więcej informacji tutaj.

Więcej informacji: http://ekidenpragmatiq.pl

źródło: Fundacja PragmatIQ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce