Ekstremalny III Bieg Morsa z metą w jeziorze

 

Ekstremalny III Bieg Morsa z metą w jeziorze


Opublikowane w pon., 03/02/2014 - 09:32

Jeśli bieganie zimą nie sprawia wam przyjemności, a waszą ulubioną częścią treningu jest długi, gorący prysznic, to ta impreza nie jest dla was. III Bieg Morsa organizowany przez klub „ Forrest Gump” spodoba się jednak miłośnikom niskich temperatur i ekstremalnych przeżyć.

Impreza jest kameralna i odbywa się w rodzinnej, przyjacielskiej atmosferze. W zeszłym roku wzięło w niej udział 140 osób. Nie wszyscy byli Morsami. Dla biegaczy była to okazja, żeby przeżyć przygodę i zanurzyć się w lodowato zimnej wodzie jeziora Garczyn. Nagrodą za ten wyczyn były pamiątkowe medale i rozgrzewające ognisko. Dla Morsów bieg był tylko dodatkiem do kąpieli. To dla niej przyjeżdżają do Garczyna k/ Kościerzyny.

- Właściwie to przyjechałam tu tylko po to, żeby się wykąpać w zimnej wodzie. Poprawiam w ten sposób swoją odporność - powiedziała uczestniczka II Biegu Morsa, dziennikarzom serwisu Kościerski.info.

Tegoroczna edycja odbędzie się w niedzielę, 2 marca. Impreza rozpocznie się niemal 7-kilometrowym biegiem, którego trasa prowadzi leśnymi ścieżkami. Po takiej rozgrzewce kąpiel w przerębli nie wydaje się już straszna. Nie jest też obowiązkowa. To wyzwanie dla chętnych. Za to ognisko jest już dla wszystkich uczestników Biegu Morsa i Marszu Morsa, który również zostanie rozegrany tego dnia.

Zapisy jeszcze trwają. Pierwsze 150 osób na liście startowej otrzyma koszulki, ale limitu miejsc nie ma. Wpisowe do 25 lutego wynosi 25 zł, po tej dacie jego wysokość wzrośnie o 10 zł.

Zapisy 

Regulamin 

IB

Fot. Facebook Kościerski Klub Morsów "Forrest Gump"

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce