Noc-Zima-Góry 2015: Szrenica zdobyta! [ZDJĘCIA]

 

Noc-Zima-Góry 2015: Szrenica zdobyta! [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 19/01/2015 - 12:16

Za nami druga runda cyklu Noc - Zima - Góry 2015. Tym razem miłośnicy górskiej odmiany nordic  walking zdobywali Szrenicę (1362 m n.p.m.) w Karkonoszach. Szczegóły wejścia w relacji Pauliny Ruty z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking.

Na start stawiło się 35 chętnych Zdobywców z całej Polski, m.in. z woj. podkarpackiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i śląskiego. Wyruszyliśmy kilkanaście minut po 18.00 z centrum Szklarskiej Poręby, w stronę dolnej stacji wyciągu na Szrenicę.

Szlak w dolnych partiach obfitował w strumienie górskie, a nieco wyżej w oblodzone nawierzchnie z kamieniami. Po drodze minęliśmy wodospad Kamieńczyk, do którego prowadziła stroma, kamienista i bardzo oblodzona trasa. Od Kamieńczyka zaczęła się prawdziwa zima! Zaspy śniegu i strome podejścia powodowały, że szliśmy powoli i ostrożnie.

Po małej przerwie w schronisku na Hali Szrenickiej, ruszyliśmy w stronę Szrenicy. Pojawiło się jeszcze więcej śniegu i wiatr. Wszyscy Zdobywcy dotarli na miejsce ok. godz. 21:00. Po zakwaterowaniu w schronisku na Szrenicy, nastąpiło aktywne szkolenie lawinowe z dyskusją, dotyczące m.in. lawin w Karkonoszach. Warsztaty przeprowadził Ratownik GOPR i grotołaz Rajmund Kondratowicz. Po szkoleniu zorganizowaliśmy konkurs tematyczny z nagrodami dotyczący topografii Karkonoszy i wiedzy nt. naszego cyklu.

Następnego dnia o g. 7.00 spotkaliśmy się przy schronisku w towarzystwie Wicemistrzyni Świata w Nordic Walking z Roding (Niemcy), aktywnej zawodniczki i pasjonatki Nordic Walking - Pauliny Wityk -Szumnej, która poprowadziła ciekawy trening interwałowy. O godz. 10.00 zeszliśmy na dół i pożegnaliśmy. Podczas całej wyprawy panowała miła i przyjazna atmosfera.

Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking gratuluje Zimowym, Nocnym Zdobywcom! Dziękujemy także wszystkim osobom i organizacjom, które pomogły w sprawnym przeprowadzeniu nocnego zdobycia Szrenicy. Dziękujemy szczególnie Ratownikowi GOPR, Rajmundowi Kondratowiczowi, za bardzo ciekawie poprowadzone szkolenie lawinowe. Podziękowania dla Miasta Szklarska Poręba za wsparcie w postaci materiałów promocyjnych dla Zdobywców.

Kolejna, trzecia odsłona cyklu Noc-Zima-Góry 2015 zagości w Bieszczadach. 31 stycznia uczestnicy projektu wejdą na Połoninę Wetlińską. Polecamy i zachęcamy - projekt ma charakter otwarty.

Cykl Noc-Zima-Góry 2015 w naszym KALENDARZU IMPREZ. Festiwal Biegów jest partnerem medialnym projektu.

red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce