Nowakowska czwarta w Belgii. Przegrywa tylko z Etiopkami

Opublikowane w pon., 27/01/2014 - 14:23

Dominika Nowakowska sprawiła sobie miły prezent. Dzień po swoich 29. urodzinach w biegu przełajowym w ramach „Grand Prix prowincji Liege” na 6 km zajęła 4. miejsce. Zawody rozegrano w Hannut. Wyprzedziły ją tylko zawodniczki urodzone w Etiopii.

Podczas niedzielnego biegu zawodniczka LKB im. Braci Petk Lębork nie miała łatwego zadania. Musiała rywalizować m.in. z Etiopkami LinahCheruto i Birthukan Adamu a także Belgijką Almensch Belete, która jeszcze do 2012 roku była… Etiopką. Później natomiast Betele zmieniła obywatelstwo. W stawce były jeszcze inne Kenijki i Etiopki. Jednak sił nie starczyło Nowakowskiej tylko na pierwszą trójkę. Ostatecznie zwyciężyła Adamu.

Nie jest to pierwszy raz gdy Dominika Nowakowska przybiega na czwartym, chyba najgorszym dla sportowca miejscu. Blisko podium była także w Portsmouth podczas  Great South Run na dystansie 10 mil. Zwyciężyła wtedy Kenijka Florence Kiplagat, czyli mistrzyni świata w biegu przełajowym z 2009 roku i półmaratonie z 2010. Jednak wśród europejskich biegaczek Nowakowska była druga, gdyż wcześniej metę przekroczyła Brytyjka Charlotte Purdue.
Czwarte miejsce zajęła również w ubiegłym roku w Tilburgu przed Mistrzostwami Europy w biegu na 8 km, do trzeciej Szwedki - MerafBahta tracąc siedem sekund.

Wróćmy jednak do Liege. Oprócz Dominiki Nowakowskiej w zawodach brały udział jeszcze dwie inne Polki. Dominika Napieraj z AZS AWF Wrocław zajęła 10. miejsce, a Matylda Szlęzak-Kowal (AZS AWF Kraków) była 16.

Lotto CrossCup - „Grand Prix prowincji Liege”