Nowy Sącz biega i pomaga chorej Julce

 

Nowy Sącz biega i pomaga chorej Julce


Opublikowane w czw., 22/01/2015 - 16:16

Na tych zawodach po prostu trzeba być. Jeśli kochacie sport, macie gorące serca, a przy okazji mieszkacie na południu Polski wpadnijcie 31 stycznia do Nowego Sącza na Charytatywny Bieg na Paścią Górę. Na Waszą pomoc czeka chora Julka.

Ta historia nie powinna się przydarzyć. 2 listopada 2011 r. Julka Kowalczyk, mieszkanka Trzetrzewinie k. Nowego Sącza w drodze do szkoły na oznakowanym przejściu dla pieszych została potrącona przez przejeżdżający samochód. Trafiła najpierw do sądeckiego szpitala, skąd przewieziono ją do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu. Rozpoznanie lekarskie zabrzmiało jak wyrok ciężki uraz czaszkowo-mózgowy. Stan wegetatywny. Po kilku tygodniach leczenia dziewczynka wróciła do domu i od tej pory zajmują się nią rodzice.

– Julka cały czas jest bardzo chora, postępy w rehabilitacji są małe, ale jej rodzice nie tracą nadziei i ciągle walczą o swoje dziecko. Niestety terapia jest kosztowna, dlatego musimy pomóc dziewczynce – mówi Sławomir Konopka, prezes Zarządu Fundacji NA RATUNEK, która organizuje Charytatywny Bieg na Paścią Górę. – Chcemy przeznaczyć pieniądze z pakietów startowych na leczenie Julki – dodaje.

Konopka chce również poprzez bieg zawody pokazać mieszkańcom Nowego Sącza, że zaledwie 5 km od centrum ich miasta są niesamowite, dla niektórych nieodkryte tereny do biegania. Trasa została poprowadzona po malowniczych terenach ścieżki przyrodniczo - leśnej Rdziostów. Zawodnicy do pokonania będą mieć jedną pętle o długości ok. 8 km o przewyższeniu blisko 300 m.

– Początkujący biegacze mogą mieć problem z jednym podbiegiem na początku rywalizacji, za to na finał przygotowaliśmy sympatyczny zbieg. Oczywiście na trudność trasy będą mieć wpływ warunki atmosferyczne – mówi Konopka.

Ci, co dobiegną do mety dostaną pamiątkowe medale oraz gorący posiłek. Będzie też losowanie nagród. – Po zakończeniu imprezy od razu zabieram się za finalizowanie przygotowań do nowej imprezy w Pieninach. To będzie coś takiego jak Bieg na Kasprowy tylko my będziemy zdobywać Trzy Korony – informuje organizator.

Bieg na Paścią Górę w naszym KALENDARZU IMPREZ.

MGEL

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce