Radcliffe biegała w Sopocie, ale Polacy górą

 

Radcliffe biegała w Sopocie, ale Polacy górą


Opublikowane w pon., 13/10/2014 - 15:44

Szymon Kulka (ULKS Lipinki) i Dominika Nowakowska (LKB Braci Petk Lębork) wygrali premierową edycję Verve 10k Run Sopot. Gwiazda imprezy, Brytyjka Paula Radcliffe uplasowała się na czwartej lokacie. Trasę, z metą w hali Ergo Arena, pokonało 1736 osób.

Kulka uzyskał czas 29:39 i o 13 sekund wyprzedził Kenijczyka Joela Kosgei Komena oraz o 41 sekund Artura Kerna (MKS Unia Hrubieszów).

Nowakowska przebiegła 10 km w czasie 34:26. Druga była Justyna Korytkowska (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) – 35:04, trzecia Marta Krawczyńska (LLKS Ziemi Kociewskiej Smętowo Graniczne) – 35:08.

Czwarta na mecie Radcliffe (na zdjęciu) straciła do podium 20 sekund. Na trasie - jak relacjonuje portal maratnypolskie.pl – była aktywna i długo utrzymywała się w czołówce, ale na 6. kilometrze musiała się zatrzymać i odpocząć wskutek problemów z oddychaniem.

Dla 41-letniej Brytyjki był to drugi start po wznowieniu sportowej kariery. 21 września zajęła trzecie miejsce w Worcester City 10k z czasem 35:49. Zawodniczka jest w trakcie przygotowań do swojego ostatniego maratonu w karierze. W przyszłym roku chce wystartować w Virgin Money London Marathon.To właśnie w stolicy Anglii w 2003 roku ustanowiła rekord świata z czasem 2:15:25. Łącznie wygrywała tu aż trzykrotnie.

Tyle samo zwycięstw zapisała w niemniej prestiżowym Maratonie Nowojorskim, triumfowała też w Chicago, zapracowując sobie na miano jednej z najlepszych, jeśli nie najlepszej, lekkoatletki świata. Jej pożegnalny występ w kwietniu w Londynie urasta do rangi jednego z najważniejszych wydarzeń w świecie sportu w 2015 roku. 

Impreza Verve 10k Run uświetniła 113. rocznicę nadania Sopotowi praw miejskich. Trasę poprowadzono w znacznej części po nadmorskich alejkach. Bieg główny poprzedziły zmagania dzieci od 3 do 15 lat. W zamierzeniu orgnaizatorów, impreza ma się odbywać cyklicznie, a jej twarzami mają być światowej sławy lekkoatleci.

pap / red

Fot.: Wikipedia, fergie lancealot

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce