Zacznij rok od życiówki – trwają zapisy na 8. Bieg Noworoczny w Warszawie


Opublikowane w śr., 11/12/2019 - 06:29

W stolicy biegowy Nowy Rok wystartuje 11 stycznia. Już po raz ósmy w parku Skaryszewskim na Pradze Południe odbędzie się Bieg Noworoczny. Organizatorzy zapowiadają dobrą zabawę i gorącą atmosferę bez względu na pogodę.

Zabytkowy park położony na prawym brzegu Wisły jest miejscem chętnie odwiedzanym przez biegaczy. Najwięcej imprez organizowanych jest tam właśnie na początku roku. Oprócz Biegu Noworocznego trwają już przygotowania do Biegu Wedla, który odbędzie się na początku lutego. Do tego trzeba dodać sobotnie parkruny, czyli darmowe biegi na 5 km.

Dla wielu udział w Biegu Noworocznym to tradycyjne rozpoczęcie biegowego roku. Wielokrotnie zwyciężał tam znany w Warszawie amator Sebastian Polak, ale nie tylko on. W 2016 roku najlepsza była drużynowa złota medalistka mistrzostw świata w pięcioboju - Anna Maliszewska.

W zawodach może wystartować 300 osób. I choć w tym roku termin pokrywa się z charytatywnym Biegiem Policz się z Cukrzycą, to organizatorzy liczą, że frekwencja dopisze. Nie ukrywają jednak rozczarowania.

– Po raz kolejny wyszło, że duży może więcej. Data naszego biegu była znana od roku i widniała na stronie. Nagle w kalendarzu pojawił się Bieg Policz się z Cukrzycą, który był zawsze rozgrywany w niedzielę. Nie chce się zbytnio żalić. Musimy się z tym pogodzić. Pewnie to będzie kolidowało z planami naszych uczestników, ale nie możemy nic zmienić. Wymagałoby to nowych pozwoleń i kolejnych zgód - powiedziała nam Alina Sakwa, organizatorka imprezy.

Tradycyjnie uczestnicy będą mieli do pokonania trasę 8 km składającą się z czterech okrążeń. W większości biegnie się główną aleją parkową. Nieco bardziej wymagający jest szutrowy podbieg, który pokonać będzie trzeba na każdej z rund. Ale to bardziej urozmaicenie płaskiej trasy. Dodatkowo oprócz biegu rozgrywany jest też marsz nordic walking.

– Trasa biegu nie uległa zmianie i nie powinna sprawić nikomu większych problemów. Jest to też okazja do rozpoczęcia roku od życiówki na nietypowym dystansie 8 km – Alina Sakwa.

W 2019 roku dopisała śnieżna zimowa sceneria i liczba uczestników. Zwycięzcami biegu zostali Jacek Wichowski z wynikiem 25:52 i Karolina Lewandowska (34:34).

8. Bieg Noworoczny wystartuje o godzinie 12. Kwadrans wcześniej rozpocznie się marsz nordic walking. Start i meta znajdują się w parku Skaryszewskim, w okolicach stadionu KS Drukarz. Do 6 stycznia opłata startowa wynosi 40 zł. Na biegaczy czekają nagrody i medale.

Zapisy TUTAJ

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce