Biegaj w zespole! Festiwalowe sztafety w Krynicy: zasady, zapisy

 

Biegaj w zespole! Festiwalowe sztafety w Krynicy: zasady, zapisy


Opublikowane w sob., 15/12/2018 - 20:26

Bieganie to sport w istocie swojej indywidualny, ale… można się ścigać także zespołowo, a każdy, kto liznął takiej rywalizacji, chętnie do niej wraca. Adrenalina i emocje są kilkukrotnie większe, odpowiadamy przecież za wynik nie tylko swój, ale i przyjaciół z zespołu.

Formy biegania zespołowego są różne, najpopularniejsze to sztafeta (zawodnicy jeden po drugim pokonują kolejne odcinki trasy) i bieg drużynowy (cały zespół musi wspólnie pokonać pełny dystans).

Na 10 TAURON Festiwalu Biegowym w Krynicy-Zdroju oferujemy biegaczom możliwość startu w obu rodzajach rywalizacji zespołowej.

O zasadach Drużynowego Biegu 7 Dolin, naszej flagowej, choć bardzo jeszcze młodej, istniejącej dopiero od tego roku konkurencji zespołowej, piszemy szeroko w innym miejscu, tu natomiast mamy dla Was podstawowe informacje na temat dwóch biegów sztafetowych, znajdujących się od lat w programie Festiwalu Biegowego. To sobotnia Sztafeta Deptaka i niedzielna Sztafeta Maratońska.

Zasady rywalizacji będą takie same jak w latach ubiegłych, wprowadzamy natomiast kilka zmian w procedurze rejestracji, tak by zapisy były łatwiejsze i bardziej przejrzyste dla uczestników.

CAŁĄ sztafetę zgłasza jej kapitan. Po zaznaczeniu w formularzu rejestracyjnym pozycji „Sztafeta Deptaka” lub „Sztafeta Maratońska”, rozwiną się pola dodatkowe, w które kapitan wpisuje nazwę sztafety i podaje podstawowe dane 3 pozostałych zawodników zespołu (imię, nazwisko, adres mailowy).

Na podane adresy, zawodnicy otrzymają od nas potwierdzenie zgłoszenia i link do swojego profilu uczestnika, w którym muszą uzupełnić dane osobowe. Dopełnienie tej procedury jest niezbędne do kompletnej rejestracji sztafety.

Start w Sztafecie Deptaka i Sztafecie Maratońskiej nie wyklucza udziału w innych biegach Festiwalu. Rejestracji do konkurencji indywidualnych zawodnicy dokonują w tym samym profilu uczestnika.

Opłatę startową wnosi ZA CAŁĄ SZTAFETĘ kapitan zespołu (do 31 grudnia wpisowe wynosi, podobnie jak w tym roku, 40 PLN za Sztafetę Deptaka i 80 PLN za Sztafetę Maratońską, plus opłata rejestracyjna za całą 4-osobową ekipę 40 PLN).

Tyle zmian, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam i przyspieszą zapisy na 10 TAURON Festiwal Biegowy. Reszta – po staremu, bo tego, co się sprawdziło, nie ruszamy.

Sztafeta Deptaka to ściganie zespołowe w całości rozgrywane na krynickim deptaku. Bieg 4 x 1200 metrów jest szalenie emocjonujący i towarzyszy mu gorący doping kibiców, którzy stojąc nawet w tym samym miejscu mają okazję aż ośmiokrotnie oglądać pędzących biegaczy (każdy z nich pokonuje Bulwary Dietla w tę i z powrotem).

Składy drużyn są dowolne, limit wieku to 13 lat (mogą startować zawodnicy urodzeni w roku 2006 i starsi). Więcej szczegółów TUTAJ.

Sztafeta Maratońska to z kolei trasa Koral Maratonu podzielona na 3 odcinki długości 10 km i czwarty nieco dłuższy – 12,195 km. Biegacze rozpoczynający rywalizację startują razem z uczestnikami indywidualnego Koral Maratonu, kolejnych w składzie – rozwozimy z Krynicy na miejsce zmian autokarami. Zawodników kończących swój odcinek odwozimy na krynicki deptak.

Składy drużyn są dowolne, limit wieku to 16 lat (mogą startować zawodnicy urodzeni w roku 2003 i starsi). Więcej szczegółów TUTAJ.  

Zachęcamy do zgłaszania się, rejestracja na oba biegi sztafetowe jest otwarta, nie ma limitu liczby uczestników.

10. TAURON Festiwal Biegowy (6-8 września 2019):

Fundacja Festiwal Biegów


 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce