[DLACZEGO BIEGAM] Regina Kulka: Wygrałam powiatowe biegi i tak się zaczęło


Opublikowane w wt., 17/03/2020 - 10:59

Festiwal Biegowy w Krynicy przyciąga mnie jak magnes panującą tam atmosferą, emocje i wielu znajomymi biegaczami, którzy też tam przyjeżdżają. Po prostu muszę tam być, nie ma dla mnie innej opcji – mówi Regina Kulka, siostra maratończyka Szymona Kulki

To artykuł z serii: „Dlaczego biegam?/Dlaczego startuję w Festiwalu Biegowym w Krynicy?”. Chcemy, byście przekazali innym biegaczom, co Was zainspirowało do rozpoczęcia biegania, dlaczego jest to takie fajne i jak to się stało, że zawitaliście do Krynicy. Bądźcie bodźcem  dla innych. Jeśli chcesz podzielić się swoją historią napisz: a.klemba@festiwalbiegow.pl

Nazwisko: Regina Kulka

Rocznik: 1989

Miejscowość: Ropa

Festiwal Biegowy w Krynicy: 4 starty (m.in. Runek Run, Życiowa Dziesiątka)

Zawsze miałam dużo wspólnego ze sportem - gry zespołowe, rower, czasem wychodziłam potruchtać. W ostatniej klasie liceum ogólnokształcącego, jeszcze przed maturą, zostałam zabrana przez nauczycielkę wychowania fizycznego na powiatowe biegi przełajowe. Wygrałam, a tym samym zakwalifikowałam się na szczebel wojewódzki. Wtedy to zostałam zauważona przez trenera mojego brata Szymona Kulki, który zaproponował mi współpracę. Tak to się zaczęło i trwa to do dziś.

Festiwal Biegowy w Krynicy zawsze pojawia się w moim kalendarzu biegowym. Po pierwsze ze względu na to, że mieszkam niedaleko Krynicy. Po drugie jak magnes przyciąga mnie tam panująca atmosfera, klimat, emocje i wielu znajomych biegaczy. Po prostu muszę tam być, nie ma dla mnie innej opcji.

A skoro tak, to w tym roku też mam w planach start w Krynicy. Chciałam pobiec Życiową Dziesiątkę, gdyż mam lekki niedosyt po ostatnim starcie na tym dystansie. Zabrakło mi dosłownie kilku sekund [16. miejsce wśród kobiet – 38:15 – przyp. red.] do nowej życiówki. Pobiegnę też Runek Run lub inny bieg górski, zobaczymy jeszcze.

  • Program sportowy: TUTAJ
  • Regulamin: TUTAJ
  • Rejestracja: TUTAJ 
  • Profil Uczestnika (zapisany nieopłacony): TUTAJ 

Do zobaczenia w Krynicy-Zdroju!

AK


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce