Forum Sport, Zdrowie, Pieniądze: Oto kolejni prelegenci i tematy spotkań

 

Forum Sport, Zdrowie, Pieniądze: Oto kolejni prelegenci i tematy spotkań


Opublikowane w pt., 22/08/2014 - 13:44

Z uczestnikamy PZU Festiwalu Biegowego i gośćmi Forum spotkają się także Mateusz Jasiński i Piotr Pogon.


Mateusz Jasiński

Popularyzator biegania, ultramaratończyk, ambitny przedsiębiorca, i zwykły człowiek zakochany w życiu (kolejność przypadkowa). Zrezygnował ze świetnej pracy, studiów i postawił wszystko na jedną kartę - na bieganie. Otworzył swoją firmę, zaczął trenować ludzi i… poszło! A w zasadzie… pobiegło.

Współzałożyciel oraz autor wielu projektów w skali kraju popularyzujących bieganie jako styl życia.

Twórca i pomysłodawca projektu Pobiegani.pl - otwartych, darmowych treningów biegania dla wszystkich, które odbywały się w warszawskim „Temat Rzeka”. Były redaktor naczelny TreningBiegacza.pl, aktualnie założyciel projektu TrenerBiegania.pl. Zawodowo odpowiedzialny za rozwój marki New Balance w Polsce. Ostatnie podróże do wyjątkowych destynacji takich Patagonia czy Hawaje, zainspirowały go do napisania najlepszego życiorysu w historii ludzkości, który od jakiegoś czasu wdraża w życie.

Temat spotkania: „Bieganie to 9 CUD świata”, czyli o bieganiu i podróżowaniu.


Piotr Pogon

Fundraiser i animator sportu, także osób niepełnosprawnych. Maratończyk, biegacz charytatywny, konsultant społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Walcząc z chorobą nowotworową w sierpniu 2012 roku – jako pierwszy człowiek bez płuca – ukończył zawody triathlonowe na dystansie Ironman Triathlon w Kalmarze. Uczestniczył też m.in. w New York City Marathon, Tokyo Marathon, Maratonie Berlińskim oraz wielu innych maratonach krajowych i biegach górskich, w tym słynnym Biegu Rzeźnika. Alpejczyk, w 2009 wykonał zjazd skiturowy z wysokości 5300 m n.p.m. ze zbocza Elbrusa.

Koordynator i uczestnik wypraw z udziałem osób niepełnosprawnych. Zdobył m.in. szczyty: Kilimandżaro, Elbrus i Kenię. Za swoją pracę został został uhonorowany przez magazyn National Geographic nagrodą „Traveler” - w 2011 roku w kategorii Wyczyn Roku za zdobycie wraz z niewidomym Łukaszem Żelechowskim najwyższego szczytu Ameryki Południowej Aconcagua - 6962 m n.p.m., a w 2012 roku w kategorii Społeczna Inicjatywa Roku za wyprawę rowerową Rak'n'Rolling 5000 km na Zwrotnik Raka).

Temat spotkania: Bieganie w szczytnym celu


Szczegółowy program Forum można pobrać TUTAJ.


Wcześniej przedstawialiśmy sylwetki i tematy spotkań:

- Denisa Urubko

- dr Szczepana Wiechę

- Tomasza Kliszę i redakcję magazynu Champion

Spotkania są bezpłatne i otwarte dla szerokiej publiczności. Polecamy i zapraszamy do Krynicy-Zdrój!

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce