Regulamin konkurencji IRON RUN

Regulamin konkurencji IRON RUN


REGULAMIN

12. FESTIWAL BIEGOWY

IRON RUN

 

I ORGANIZATOR

1. Organizatorem 12. Festiwalu Biegowego jest Fundacja Festiwal Biegów, 161 Niskowa, 33-395 Chełmiec, biuro w Warszawie, 00-382, ul. Solec 85/33; www.festiwalbiegowy.pl/festiwal-biegowy, tel.: 22 501-45-52, email: info@festiwalbiegow.pl.

2. Strona internetowa zawodów to: www.festiwalbiegowy.pl/festiwal-biegowy.

II UWAGI OGÓLNE

1. Biegowa etapówka, suma wszystkich dystansów 139 km. W ciągu trzech dni zawodnicy startują w biegach górskich i ulicznych, na długim, krótkim i średnim dystansie.

2. Zwycięzcą konkurencji zostaje zawodnik, który uzyska najlepszy łączny czas we wszystkich biegach konkurencji. Zawodnicy, którzy nie zmieszczą się w limitach czasowych na danym etapie rywalizacji, odpadają z dalszej rywalizacji.

3. Uczestnicy nie są klasyfikowani w biegach składowych konkurencji i nie rywalizują o nagrody indywidualne w tych biegach. Wyniki konkurencji nie są liczone do Ligi Festiwalu Biegów.

III TERMIN, MIEJSCE, TRASA

1. Ze względu na obowiązujące ograniczenia, wynikające z aktualnej sytuacji epidemicznej w tegorocznej konkurencji IRON RUN w ramach 12. Festiwalu Biegowego może wystartować max. 500 zawodników. Zawodnicy startują w niektórych konkurencjach interwałowo od 2-5 zawodników co 3-5 sekund z wyznaczonych miejsc (korytarzy startowych) wg kolejności ustalonej przez organizatora. Zawodnicy będą klasyfikowani wg czasu netto, do wyników liczony jest indywidualny czas przebycia trasy przez zawodnika. W przypadku  startu wspólnego  klasyfikacja prowadzona będą wg czasu brutto (od wystrzału startera do przekroczenia linii mety). Zawodnicy odbierają numery startowe w wyznaczonym dla konkurencji biurze zawodów. Przed wejściem do biura zawodów obowiązkowa dezynfekcja rąk (organizator zapewni płyn do dezynfekcji) i zasłonięcie ust i nosa maseczką oraz zachowanie dystansu społecznego.

2. Ze względu na stan epidemiczny każdy uczestnik jest zobowiązany przy odbiorze numeru startowego podpisać oświadczenie dotyczące COVID 19 (mówiące o tym, że w dniu imprezy uczestnik jest zdrowy – nie wykazuje objawów zakażenia. A także, że na 14 dni przed imprezą nie miał kontaktu z nikim przebywającym na kwarantannie ani sam też na niej nie przebywał).

3. Zawodnicy wykonują polecenia Przedstawicieli Organizatora, Sędziów i Służby Ratowniczo-Medycznej - w kwestiach związanych z zabezpieczeniem przez zarażeniem "SARS-CoV-2" pod rygorem dyskwalifikacji.

4. Odprawa techniczna: 10 września 2021 r., godz. 17:00, namiot  IRON RUN. Obecność obowiązkowa.

5. Program startów i limity czasowe:

Piątek – 10.09.2021 r.

 • 17:50  Bieg na 1609 m – start wspólny, limit czasowy 7’ (start brama 1)
 • 18:50  Bieg na 15 km - bieg pościgowy, limit czasowy 1h40’ (start brama 1)
 • 22:20  Bieg Nocny 7 km - start interwałowy, limit czasowy 45' (start brama 1)

Sobota – 11.09.2021 r.

 • 5:30  Ultramaraton 61 km (+/- 2533m) – start masowy Piwniczna -Zdrój brama nr 2 limit czasowy 14h 30 minut na mecie w Piwnicznej-Zdrój. Limity punktów serwisowych (do ew. zwiezienia zawodników autokarem do Piwnicznej): 36. km - do godz. 13:30, 50. km - do godz. 17.00,*
 • 20:05  Bieg na 3 km - bieg pościgowy dla zawodników do 3 minut straty do lidera, pozostali start interwałowy co 3 sekundy, limit czasowy 18’ (start brama 1)
 • 21:55  Nocny Bieg 5 km - start masowy, limit czasowy 30’ (start brama 1)

Niedziela – 12.09.2021 r.

 • 7:30  Maraton 42,195 km – start masowy Nowy Sącz Park Strzelecki). Limit 5h. na mecie. Limit punktu serwisowego 21 km – do godz. 9:30.
 • 13:15  Bieg na Kicarz 2,3 km (+ 310m) - bieg pościgowy dla zawodników do 3 minut straty do zwycięzcy, pozostali start interwałowy co 5 sekund, bez limitu czasu (start brama nr 1)
 • 14:30  Bieg na 1 km - start wspólny, bez limitu czasu (start brama 1)

Na trasach biegów na 15 km, 7 km, 61 km, 5 km oraz maratonu będą się znajdować także inni uczestnicy 12. Festiwalu Biegowego startujący na tych dystansach.

*Limity cząstkowe mają charakter wyłącznie organizacyjny i dotyczą godzin funkcjonowania punktów serwisowych. Limity nie mogą być utożsamiane z wzorcową strategią pokonania trasy biegów – każdy uczestnik winien dostosować tempo biegu do własnych możliwości i LIMITU OGÓLNEGO danej konkurencji.

6. Lokalizacja startów / transport na start:

 • Brama nr 1 – Miasteczko biegowe – Nakło Piwniczna-Zdrój
 • Brama nr 2 - Miasteczko biegowe – Nakło Piwniczna-Zdrój
 • Uczestnicy konkurencji rozpoczynających się poza  Piwniczną-Zdrój udają się na start transportem podstawionym przez Organizatorów. Prognozowane godziny odjazdów:
 • Koral Maraton - zbiórka zawodników o godz. 5:30, namiot IRON RUN, autokary wyjadą o godz. 6:00

7. Opisy tras poszczególnych konkurencji (kliknij by przejść do odpowiedniej zakładki):

8. Uczestnicy konkurencji mają obowiązek pokonania poszczególnych dystansów indywidualnie, nie mogą korzystać ze wsparcia mechanicznego (np. rowery) oraz pomocy innych uczestników biegu (np. linka holownicza, podciąganie za rękę, podpychanie).

9. Zawodnicy, którzy nie dobiegną do danego punktu pomiaru czasu oraz do mety danego biegu we wskazanym limicie, zobowiązują się przerwać bieg i zejść z trasy. W przypadku nie zmieszczenia się w limicie czasu ultramaratonu 61 km i maratonu, możliwy jest powrót do Piwnicznej – Zdrój  pojazdem z napisem „Koniec biegu” podstawionym przez Organizatorów.

10. Uczestnicy ultramaratonu 61 km zobowiązani do przestrzegania zasad prawa leśnego i przeciwpożarowego, wszelkie śmieci (m.in. opakowania po odżywkach, napojach) pozostawiać w rejonie punktów przepakowych / żywieniowych. Udowodnione, ewidentne przypadki śmiecenia zostaną objęte karą dyskwalifikacji.

11. Uczestnicy mogą korzystać z udogodnień zapewnionych przez Organizatorów:

 • namiotu IRON RUN - wyposażony w krzesła, stoliki, kuchenki mikrofalowe, sugerowane zabranie karimaty do namiotu,
 • wody i żywności w namiocie IRON RUN oraz na punktach serwisowych poszczególnych biegów.
 • przepaki na trasie Ultramaratonu 61 km – worki w pakiecie startowym. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na punktach serwisowych. Organizator zobowiązuje się do przewiezienia rzeczy z punktów serwisowych do stacjonarnego punkty depozytowego funkcjonującego w miasteczku biegowym 12.  Festiwalu Biegowego.

IV WYPOSAŻENIE ULTRAMARATON 61 km

OBOWIĄZKOWE:

 1. kubek na płyny (wielokrotnego użytku)
 2. aktywny, naładowany telefon komórkowy, którego numer jest odnotowany na karcie zgłoszenia,
 3. numer ICE (kontakt do osoby najbliższej) zapisany na odwrocie numeru startowego;
 4. latarkę (czołówkę) po zmroku
 5. elementy odblaskowe - fosforyzujące na odzieży zewnętrznej;
 6. ubezpieczenie zdrowotne (nie wymagane potwierdzenie)

ZALECANE:

 1. plecak lub nerka biegowa na sprzęt
 2. pojemnik na wodę o pojemności minimum 1 litr
 3. gwizdek
 4. środek do dezynfekcji dłoni
 5. mapy Biegu 7 Dolin, dołączonej do pakietu startowego.

V UCZESTNICY I ZGŁOSZENIA

 1. Uczestnikami konkurencji są wszyscy zawodnicy, którzy zarejestrują się przez elektroniczny formularz lub w biurze zawodów 12. Festiwalu Biegowego, uiszczą opłatę startową, odbiorą numer startowy, a w dniu 10 września 2021 r. będą mieli ukończone 18 lat.
 2. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie www.festiwalbiegowy.pl/festiwal-biegowy. Limit uczestników 500 opłaconych osób.
 3. Każdy zawodnik który poprawnie wypełnił formularz zgłoszeniowy i uiścił opłatę, winien zgłosić się do biura zawodów i na podstawie wydrukowanego i wypełnionego przez siebie oświadczenia zawodnika, otrzyma pakiet startowy, numer startowy, który widnieje przy jego nazwisku na liście startowej oraz chip. Oświadczenie zawodnika będzie do pobrania na stronie internetowej www.festiwalbiegowy.pl lub z wiadomości wysłanej na adres mailowy podany przy zapisach, najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem zawodów. Uwaga! Nie będzie możliwości wydrukowania oświadczenia zawodnika na miejscu w biurze zawodów. 
 4. Opłaty startowe zawarte są w Regulaminie 12. Festiwalu Biegowego.

VI KLASYFIKACJE

1. Prowadzone będą następujące klasyfikacje:

               a) klasyfikacja open kobiet;

               b) klasyfikacje wiekowe mężczyzn: 18 - 39 lat, 40 lat i powyżej.

2. Wyniki w klasyfikacjach prowadzone będą wg czasów netto.

VII NAGRODY

1. Według tabeli nagród 12.Festiwalu Biegowego, dostępnej w portalu www.festiwalbiegowy.pl/festiwal-biegowy:
NAGRODY EDYCJA 2021

2. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą konkurencję, otrzymają pamiątkowy medal oraz koszulkę finiszera.

3. Uczestnicy biegu mają szansę na  główną  nagrodę̨ 12. Festiwalu Biegowego – samochód osobowy. Nagrodę̨ ufundowało Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów „Koral”.

VIII POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Regulamin jest spójny z postanowieniami Regulaminu 12.  Festiwalu Biegowego.

2. Regulamin jest spójny z regulaminami szczegółowymi konkurencji wchodzących w skład IRON RUN.

3. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatorów.

kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce