Szczytny cel połączony z rozrywką. PLoginng ratuje naszą planetę

 

Szczytny cel połączony z rozrywką. PLoginng ratuje naszą planetę


Opublikowane w czw., 09/12/2021 - 18:48

Miłośników biegania nie brakuje. Śmiało można powiedzieć, że to jedna z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych aktywności fizycznych w ostatnich latach. Warto jednak pamiętać, że w łatwy sposób możemy łączyć przyjemne z pożytecznym. I to z korzyścią dla nas wszystkich.

Mowa oczywiście o PLoggingu, a więc sportowej nowości, do której przekonuje się coraz więcej osób. Na czym to dokładnie polega? Wielkich zmian w porównaniu z bieganiem nie odczujemy. Wystarczy bowiem dołożyć do niego zbieranie śmieci, które napotkamy po drodze.

Co nam będzie do tego potrzebne? Oprócz oczywiście sprzętu do biegania w postaci chociażby odpowiedniego obuwia, wystarczy się zaopatrzyć w rękawiczki i worek. Dobrym pomysłem mogą być  torby wielorazowe np. RE WASTY. Są one wykonane w całości z materiału pochodzącego z recyclingu i posiadają szczelne zamknięcie.

Czy robiąc to mamy coś do stracenia? W żadnym wypadku. Bieganie to przecież coś, co uwielbiamy i uprawiamy na co dzień. Zyskać możemy natomiast bardzo wiele. Poza wewnętrzną satysfakcją, że to co robimy służy dobru ogółu, ratujemy przecież naszą planetę.

Dla przykładu warto podać kilka faktów. Butelka plastikowa rozkłada się ponad 450 lat, a co gorsza rozpada się na mniejsze fragmenty. Mogą one być zjedzone np. przez zwierzęta, co może się dla nich bardzo źle skończyć. Okres rozkładu filtra papierosowego to natomiast 1-5 lat. Pokazuje to tylko skalę problemu.

A my możemy mu zapobiec. Nie tracąc zbyt dużo czasu. Wszystko odbywa się bowiem w trakcie cyklicznego treningu biegowego. Nawet jeśli do tej pory nie byłeś przekonany do tego typu aktywności fizycznej, warto spróbować. Dla dobra nas wszystkich. To co, kiedy zaczynacie uprawiać PLogging? (fot.: MG)

 

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce