Sztafeta Deptaka - drużynowe emocje na Bulwarach Dietla już dla trzynastolatków!

 

Sztafeta Deptaka - drużynowe emocje na Bulwarach Dietla już dla trzynastolatków!


Opublikowane w sob., 11/05/2019 - 08:14

Chociaż bieganie kojarzone jest głównie z „samotnością długodystansowca”, to nic nie rozpala zawodników tak jak zmagania sztafetowe. Gdy pałeczki idą w obieg, dawka emocji robi się poczwórna. Wspólna rywalizacja znajdzie swoje miejsce także podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju podczas Sztafety Deptaka 4x1200 m.

W tym samym czasie, gdy w głównej bramie Festiwalu finiszować będą ultrasi, na Bulwarach Dietla uczestnicy Sztafety Deptaka rozwiną zawrotne prędkości. Rywalizacja toczy się na niemal na całkowicie płaskiej pętli wyznaczonej wzdłuż potoku Kryniczanka. Kibice mogą uważnie i z bliska śledzić przebieg całej rywalizacji i dopingować dopingować swoich faworytów.

W 2018 r. w Krynicy wygrywała ekipa Czarnecki Run Team, która kontrolowała przebieg wydarzeń. Biegnący na ostatnim okrążeniu kapitan i maratończyk Rafał Czarnecki - dwukrotny zwycięzca festiwalowego Koral Maratonu - dopełnił formalności.

Cichymi bohater(k)ami rywalizacji była ekipa 1 Second Team. Ta, złożona wyłącznie z dam drużyna znalazła się tuż za podium (sklasyfikowano 16 sztafet). Biegaczki wystąpiły w składzie Michalina Mendecka, Katarzyna Golba, Klaudia Pawlus i Sylwia Ślęzak. Przy ustaleniu zmian, pod uwagę wzięto m.in. ich kolejne starty w Krynicy i czas potrzebny na odpoczynek.

– Rywalizacja w sztafecie to zupełnie coś innego niż start indywidualny. Tutaj wynik nie zależy tylko od Ciebie. Na rezultat pracuje cała drużyna. I chyba właśnie to jest najpiękniejsze! Chociaż wiesz o tym, że jesteś przygotowany na start, to nie masz pewności jak zachowa się podczas rywalizacji Twój kolega / koleżanka z drużyny - wskazuje Sylwia Ślęzak, mistrzyni Polski do lat 23 w przełajach z roku 2017.

– Mnie osobiście przy każdym takim starcie towarzyszy mnóstwo emocji. Często jest dużo stresu i niepewności, ale też wyrównanej walki, bo do końca często nie jest pewne która z drużyn wygra. Zawodnicy idą „łeb w łeb”, a adrenalina skacze podwójnie – podkreśla biegaczka.

Słowa Sylwii potwierdza jej koleżanka z zespołu.

– Sztafety są bardzo fajną formą rywalizacji, a najlepiej jest się o tym przekonać samemu. Nigdy nie wiadomo kto wygra, każdy daje z siebie 110%, tak by nie zawieść koleżanek lub kolegów z drużyny. Emocje towarzyszą rywalizacji do samego końca, a i dla kibiców jest to na pewno ciekawe widowisko – mówi Michalina Mendecka.

Sztafeta Deptaka wystartuje sobotę 7 września o godzinie 15:30. Start, meta oraz strefa zmian znajdować będą się przy bramie nr 2 TAURON Festiwalu Biegowego. Skład drużyny jest dowolny, a dolna granica wieku uczestników to już 13 lat. 

Zapisy trwają – TUTAJ. Do końca maja obowiązuje wpisowe w wysokości 60 zł za drużynę – zespół zgłasza kapitan.

Biegaj w zespole! Festiwalowe sztafety w Krynicy: zasady, zapisy

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce