W niedzielę 11 września dodatkowy bieg: lekkie 11 kilometrów po górach!

 

W niedzielę 11 września dodatkowy bieg: lekkie 11 kilometrów po górach!


Opublikowane w śr., 29/06/2022 - 14:53

 start_biegu_na_23_km_fot._tomasz_szwajkowsk

Jeszcze jeden górski bieg! W niedzielę 11 września o godzinie 11.15, już po zapowiadającej się rewelacyjnie sztafecie Poprad Aqua Running i przed Biegiem na Górę Kicarz, z nadpopradzkiego Miasteczka Biegowego na Nakle wystartować będą mogli uczestnicy dodatkowego biegu piwniczańskiego Festiwalu.

To 11-kilometrowy dystans, z trasą wytyczoną na zboczach Małego Kicarza, w parku zdrojowym. Meta również w piwniczańskim Miasteczku Biegowym.

Suma przewyższeń biegu (który czeka jeszcze na swą nazwę) wynosi 550 metrów. Jak oceniają specjaliści, trasa będzie średnio-trudna, górzysta z podbiegami i zbiegami.

- To oferta dla tych, którzy chcieliby po górach pobiegać, ale dystans 23 km jest być może jeszcze dla nich zbyt dużym wyzwaniem. Lada moment pokażemy profil tej trasy i jej przebieg z opisem - zapowiadał niedawno Marek Tokarczyk, dyrektor sportowy Festiwalu Biegowego.

Organizatorzy przypominają, że tam, gdzie trasa wiedzie po drodze publicznej, uczestnicy biegu powinni poruszać się prawą stroną drogi, po utwardzonym poboczu a w przypadku jego braku, po prawej stronie pasa ruchu i zajmować nie więcej niż połowę szerokości pasa. 

W czasie poruszania się po drogach publicznych uczestnicy biegu powinni ograniczyć korzystanie ze słuchawek i urządzeń odtwarzających np. muzykę. (t.kowalski@festiwalbiegow.pl) Fot. Tomasz Szwajkowski

  • Limit trasy: 2 godziny, do godz. 13:15
  • Limit na 5 km: 1 godzina, do godz. 12:15
  • Limit uczestników: 500 opłaconych osób

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce