Bieg Zdroje Piwniczna dla Łączak i Długosza. Grand Prix Małopolski rozpoczęte! [WYNIKI, ZDJĘCIA]

 

Bieg Zdroje Piwniczna dla Łączak i Długosza. Grand Prix Małopolski rozpoczęte! [WYNIKI, ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 22/05/2016 - 10:31

 


Mistrz biegów górskich Andrzej Długosz z Młodowa i królowa biegów ultra Magdalena Łączak z Mielca to zwycięzcy otwierającego Grand Prix Małopolski biegu szlakami wód mineralnych „Zdroje Piwniczna” w Wierchomli. Na starcie malowniczej trasy w Beskidzie Sądeckim pojawiło się ponad stu biegaczy. Wcześniej na dwóch krótkich dystansach rywalizowały dzieci. Impreza była w całości bezpłatna.

Malownicza górska trasa, sprzyjająca pogoda, dobra organizacja i start zawodników o międzynarodowej renomie... Wszystko to złożyło się na pierwszy Bieg szlakiem wód mineralnych. Biegaczy do Wierchomli zaprosili: Fundacja Sądecka, ***Hotel Wierchomla Ski & Spa Resort oraz firma Masspol – producent naturalnej wody mineralnej „Zdroje Piwniczna”, a czas zmierzyła ekipa Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju.

Bieg główny wystartował dokładnie o godz. 11. Prowadzący imprezę Marek Tokarczyk przewidywał, że pierwszego zawodnika na mecie będzie można się spodziewać około 40-42 minuty później. Jednak Andrzej Długosz - w zawodach wystartowało trzech braci: Andrzej, Adam i Franciszek - złamał granicę 40 minut. Jego wynik to 39:45.

– Trasa myślę, że jest dla każdego, chociaż pierwszy podbieg jest bardzo mocny. Potem szczytem biegnie się bardzo przyjemnie. Nie mogło mnie tu zabraknąć, bo mieszkam w pobliżu. Bardzo fajna impreza, zwłaszcza, że mogą wybrać się na nią całe rodziny – mówił Andrzej Długosz, który na mecie wyprzedził ultramaratończyka Pawła Dybka (Salomon Suunto Team) innego z mistrzów biegów górskich Daniela Wosika. – Najlepiej lubię mocne dziesiątki. Początkiem czerwca pobiegnę na zawodach w Austrii – dodał Długosz.

Pierwszą na mecie kobietą z czasem 46:51,75 była typowana do zwycięstwa Magdalena Łączak.

– Biegło mi się dziś przepięknie. Super pogoda i bardzo fajna trasa. Lubię tę okolicę, niby nie jest to moje miejsce rodzinne, ale czuję się tu jak u siebie w domu. Fajny podbieg na Wierchomlę, który znamy bo jest częścią trasy krynickiego ultramaratonu na 100 kilometrów, a potem ładny odcinek na grani. Przy bacówce bardzo duża liczba kibicujących osób, a potem szutrowy zbieg – mówiła Magdalena Łączak z Salomon Suunto Team, Mielczanka.

Magda w lipcu planuje start na Mistrzostwach Świata w Pirenejach, a we wrześniu będziemy mogli kibicować jej w Krynicy-Zdroju podczas 7. PZU Festiwalu Biegowego. – To będą dwa najważniejsze starty w moim kalendarzu – zapowiedziała Magda.

W Wierchomli o nagrody rywalizowano wyłącznie w kategoriach wiekowych. Czołowe trójki otrzymywały odpowiednio 300, 200 i 100 zł. Wszyscy uczestnicy przywieźli do domu pamiątkowe medale. Dodatkowo wylosowano trzy nagrody od ***Hotelu Wierchomla Ski & Spa Resort (kolacja dla dwóch osób, zabiegi w Spa oraz weekend w domkach letniskowych) oraz dwa pakiety startowe na 7. PZU Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju.

Pełne wyniki: TUTAJ

Bieg w Wierchomli otworzył rok 2015 w Grand Prix Małopolski (zastosowanie będa miały wyniki open). W klasyfikacji cyklu - tradycyjnie - uwzględniony zostanie także gorlicki Bieg Sylwestrowy (dystans 10 km). Niebawem opublikujemy klasyfikację przejściową cyklu po 2 zawodach. Szczegóły cyklu - TUTAJ.

Przed nami kolejne 8 imprez, w tym 3. Bieg Sądeczan - w nowej, odmienionej formule i z dystansami od 5 km do półmaratonu. Szczegóły imprezy - TUTAJ.

JB

fot. JB / Ladislav Maras, Ambasador Festiwalu Biegów


Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce