Wygrał GP Małopolski, teraz pobiegnie 100 km na Festiwalu Biegowym w Krynicy [WIDEO]

 

Wygrał GP Małopolski, teraz pobiegnie 100 km na Festiwalu Biegowym w Krynicy [WIDEO]


Opublikowane w pon., 03/02/2020 - 10:50

Krzysztof Jaworski, nauczyciel z Nowego Sącza okazał się w 2019 roku najlepszym biegaczem prestiżowego Grand Prix Małopolski.

Cykl składa się z dziesięciu biegów rozgrywanych w różnych miejscach w Małopolsce. W 2019 roku zawodnicy biegali w Gorlicach, Krakowie, Muszynie, Starym Sączu, Chrzanowie, Piwnicznej – Zdroju, Krynicy, Szymbarku, Lipinkach i Nowym Sączu. W klasyfikacji generalnej cyklu liczonych jest 7 z 10 biegów.

– Formę trzeba utrzymywać właściwie przez cały sezon, by myśleć o wygranej w całym cyklu – podkreśla Krzysztof Jaworski w rozmowie z „Sądeczaninem. – W tym roku znów będę biegł w Grand Prix Małopolski, ale z okazji 40. urodzin postanowiłem podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy zmierzyć się ze 100 km w Biegu 7 Dolin. Do tej pory najwięcej przebiegłem 64 km, więc takie stawiam sobie wyzwanie.

(kliknij by przejść do wideo)

W 2019 roku Krzysztofa Jaworskiego mogliśmy oglądać w imprezach takich jak: Myślenicki Bieg Uliczny, PZU Cracovia Półmaraton Królewski, Biegi Muszynianki oraz Wierchomli, a także Verona Maraton. Sukcesem, który sam zawodnik wymienia, jako kluczowy jest Grand Prix Małopolski.

PROGRAM 11. TUARON FESTIWALU BIEGOWEGO

ZAPISY

AK


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce