Ogólnopolski Bieg „Ku Słońcu” w Dźwirzynie - 2.9.2015

 

Ogólnopolski Bieg „Ku Słońcu” w Dźwirzynie - 2.9.2015


Opublikowane w czw., 07/01/2016 - 12:58

Charakterystyka:

Celem biegu jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu oraz włączenie jak największej ilości turystów przebywających na wypoczynku w Gminie Kołobrzeg do aktywnego spędzania wolnego czasu.

1 sierpnia 2015 r. odbyła się jubileuszowa, bo 20. edycja ogólnopolskiego „BIEGU KU SŁOŃCU”. Biegano o nagrodę główną – puchar Wójta Gminy Kołobrzeg i 1500 zł. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. 

Zawody, zorganizowane przez Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dźwirzynie oraz Urząd Gminy w Kołobrzegu przyciągnęły nie tylko zawodników z regionu ale również z całej Polski oraz z poza naszego kraju, jak również wielu kibiców. Na ponad 10-kilometrowym szlaku zmierzyli się biegacze w kilku kategoriach wiekowych wśród kobiet oraz mężczyzn. Trudna, choć malowniczo położona trasa wiodła przez długi odcinek plaży (ponad 4 kilometry) oraz 6 kilometrów ścieżką rowerowo-pieszą pomiędzy Grzybowem a Dźwirzynem. Meta znajdowała się w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Dźwirzynie. 

Na linii mety każdy z biegaczy otrzymał pamiątkowy medal oraz pakiet biegacza do regeneracji sił po takim wyczerpującym wysiłku.


Termin: 2.9.2015


Liczba uczestników: 321 osób


Nagrody: 45 000 zł


Partnerzy:

Gminny Ośrodek Sportu Turystyki ii Rekreacji w Dźwirzynie
TVP1, Radio Koszalin, RunShop.pl, KołobrzegBiega, Havet Hotel, Senator Hotel, Gmina Kołobrzeg, Transfer Bus, Urząd Marszałkowski Woj. Zachodniopomorskiego


Liczba wolontariuszy: 10


Strona imprezy: http://sport.dzwirzyno.pl/bieg


Tak do głosowania zachęcają organizatorzy:

Dlaczego nasza impreza powinna otrzymać wyróżnienie Biegowego Wydarzenia Roku? Ponieważ odbywa się już tradycyjnie przez 20 lat. Przyjeżdżają biegacze z Polski oraz z zagranicy. Mamy świetne miejsce na przeprowadzenie imprezy – plaża oraz wypoczywający goście którzy dopingują biegaczy na plaży. No i termin, szczyt sezonu gdzie nie tylko błogi odpoczynek ale coś dla zdrowia.


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI43 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce