Nasze Projekty

Nasze Projekty


Festiwal Biegów to projekt wielowątkowy, całoroczny, obejmujący:

TAURON Festiwal Biegowy - najwszechstronniejszą i jedną z największych imprez biegowych w Polsce. W 2018 roku obejmuje ponad 30 konkurencji na dystansach od 300 metrów do 100 kilometrów dla biegaczy ulicznych i górskich, początkujących i zaawansowanych, dorosłych i dzieci, całych rodzin, Program imprezy tworzą też spotkania z mistrzami biegania,  warsztaty i seminaria biegowe, strefy gier i zabaw, koncerty gwiazd...  


Ogólnopolski portal biegowy www.FestiwalBiegow.pl - najczęściej i najobszerniej aktualizowane internetowe medium o bieganiu w Polsce. Funkcjonuje 365 dni w roku, także w weekendy i święta, a w cyklu dziennym na stronie pojawia się kilkanaście publikacji. Redakcję portalu tworzy na stałe kilkanaście osób, liczne grono współpracowników w całej Polsce oraz szeroka grupa Ambasadorów Festiwalu Biegów, którzy dzielą się z czytelnikami swoimi wrażeniami i doświadczeniami z biegów w kraju i na świecie. Dziennikarze i współpracownicy portalu obecni są wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego i ciekawego dla biegaczy. Treść portalu tworzą kalendarz imprez biegowych w Polsce, zapowiedzi, wyniki i relacje oraz klipy wideo i galerie zdjęć z biegów, plany treningowe oraz porady dietetyczne dla biegaczy, testy sprzętu, trasy biegowe, wywiady z mistrzami sportu, konkursy z nagrodami...


Ogólnopolski program rabatowy pn. Karta BIegacza - Karta Biegacza upoważnia do korzystania ze zniżek w punktach handlowo-usługowych, przychodniach i poradniach medycznych, hotelach czy restauracjach na terenie całego kraju. Do programu przystąpiło już 450 partnerów z całego kraju, a liczba wydanych kart przekroczyła 11 000. 


Targi EXPO Festiwalu Biegowego - to wydarzenie towarzyszące biegowym zmaganiom w Krynicy. Trzydniowe Targi są skierowane do uczestników Festiwalu – biegaczy, a także osób odwiedzających krynicką imprezę, ceniących aktywny wypoczynek i zdrowy styl życia, zainteresowanych sportem – sprzętem, akcesoriami, odżywkami, podróżujących po kraju i świecie. W 2016 r. swoją ofertę prezentowało na Targach ponad 150 wystawców z całej Polski, a Targi odwiedziło ok. 20 tys. osób.


Klaster Turystyki Aktywnej - to dobrowolne porozumienie przedsiębiorstw, jednostek naukowych, Instytucji Otoczenia Biznesu, jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych. Podstawowym obszarem specjalizacji Klastra jest aktywny wypoczynek – połączenie turystycznej rekreacji i wypoczynku z udziałem w imprezach sportowych o zasięgu regionalnym lub ogólnopolskim.


Pomiar czasu - nasza oferta obejmuje kompleksową obsługę pomiaru czasu w masowych imprezach biegowych oraz nordic walking. Dysponujemy sprzętem holenderskiej firmy MYLAPS, który sprawdził się m.in. podczas maratonów w Bostonie czy Berlinie. 


Trasy biegowe - celem projektu Festiwal Biegów jest wzmocnienie atrakcyjności turystycznej Małopolski poprzez utworzenie nowego kompleksowego produktu turystycznego o zasięgu regionalnym oraz promowanie aktywnego stylu życia. W ramach projektu został opracowany system tras biegowych obejmujący swym zasięgiem cały region. Trasy funkcjonują m.in. w Krynicy-Zdroju, Piwnicznej-Zdroju, Grybowie, Wysowej-Zdroju czy Rytrze. Na początku każdej trasy biegowej ustawiona jest tablica informacyjna zawierająca informacje o zasadach korzystania z trasy, jej długości i przebiegu. Znajdują się tam także mapa trasy i jej profil. Trasy, poprzez swoją różnorodność: różny stopień trudności i długości, przyciągną biegaczy i turystów z całej Polski.


Grand Prix Małopolski - to wspólna inicjatywa Fundacji Sądeckiej, Fundacji "Festiwal Biegów", Województwa Małopolskiego oraz organizatorów biegów ulicznych i górskich, rozgrywanych na terenie Małopolski. Punkty do cyklu można zdobywać w biegach ulicznych i górskich, na dystansach od 5 do 17 km. Nagrody finansowe i rzeczowe w cyklu otrzymuje po 10 najlepszych kobiet i mężczyzn. 


Liga Festiwalu Biegowego - to jeden z największych cykli biegowych w Polsce. Skierowany zarówno do amatorów jak i zawodowych biegaczy, łączy promocję aktywności fizycznej i rywalizację sportową na terenie całego kraju w takich kategoriach jak: „Najlepszy biegacz 5-10-15”, „Najlepszy maratończyk” i „Najlepszy góral”. Finałem cyklu jest zawsze TAURON Festiwal Biegowy, odbywający się w Krynicy-Zdroju zawsze w pierwszy pełny weekend września. 


Zapraszamy do współpracy!

 

kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce