Trenuj z ObozyBiegowe.pl i Festiwalem Biegowym

 

Trenuj z ObozyBiegowe.pl i Festiwalem Biegowym


Opublikowane w pt., 28/03/2014 - 15:45

Powodów, dla których warto wziąć udział w XVI letnim obozie ObozyBiegowe.pl w Wierchomli (19-26 lipca) jest wiele. 

Po pierwsze, to oficjalny obóz treningowy do V Festiwalu Biegowego, realizowany pod patronatem Festiwalu i na trasach Festiwalu. Po drugie, bazą obozu będzie trzygwiazdkowy hotel Wierchomla Ski&Spa Resort, a do Waszej dyspozycji będą m.in. sauna, basen czy strefa welness. Po trzecie, możecie wziąć w nim bezpłatny udział (dowiedz się więcej).

Przede wszystkim jednak obóz pozwoli Wam wszechstronnie udoskonalić swoje bieganie, czyniąc je zdrowszym, efektywniejszym i przyjemniejszym.

Trenerami podczas obozu będą eksperci w swoich dziedzinach: mistrzyni i legenda biegów górskich Izabela Zatorska oraz Agnieszka i Aleksander Senkowie - twórcy i trenerzy ObozyBiegowe.pl, jednego z pierwszych i największych organizatorów obozów biegowych dla amatorów. Wszyscy na co dzień pracują z biegaczami, doskonale rozumieją ich potrzeby i dostosowują do nich swoje działania.

– Przed obozem uczestnicy wypełniają specjalny kwestionariusz, dzięki któremu poznajemy ich doświadczenia, możliwości i oczekiwania. Na podstawie zebranych informacji opracujemy szczegółowy program obozu, najpełniej odpowiadający na potrzeby obozowiczów – podkreśla Aleksander Senk.

Zapewnia, ze uczestnicy obozu mogą liczyć na:

 • Trzy wycieczki biegowe, prowadzące między innymi trasami Biegu 7 Dolin,
 • Pięć treningów biegowych w terenie, w tym treningi techniki biegania w górach;
 • Klasyczny i funkcjonalny trening siłowy;
 • Wszechstronny trening stabilizacji (poprawiający core stability i propriocepcję);
 • Treningi z techniki biegania i siły pylometrycznej na boisku wielofunkcyjnym;
 • Liczne zajęcia z rozciągania;
 • Zajęcia aqua jogging;
 • Spotkania indywidualne z kadrą wraz z videoanalizą stylu biegania;
 • Indywidualne badanie ortopedyczne i rozciąganie przez fizjoterapeutę;
 • Spotkania dyskusyjne na temat taktyki biegania w górach oraz przyczynach i radzeniu sobie z najczęstszymi kontuzjami spotykanymi u biegaczy.

– Podczas obozu kondycyjnie, technicznie i taktycznie przygotujecie się do startów w biegach górskich. Zdobyta wiedza i doświadczenie zaprocentują też z pewnością w biegach ulicznych, a także podczas regularnych treningów. Bo bieganie to zdrowie i możliwość doskonalenia swojego organizmu, ale pod warunkiem, że wiemy jak to robić – przekonuje Aleksander Senk.

Zachęcamy Was do zapoznania się z pełną ofertą ObozyBiegowe.pl. W 2014 r. możecie jeszcze wziąć udział:

 • w dwóch wszechstronnych obozach kondycyjno-szkoleniowych, przygotowujących do jesiennych startów w biegach długich (półmaraton, maraton), będących doskonałą bazą sprawnościowo-siłową do biegów krótkich (Szklarska Poręba, sierpień 2014),
 • obozie sylwestrowym poświęconym budowie bazy kondycyjno-sprawnościowej na sezon 2015 (Szklarska Poręba, grudzień 2014),
 • oraz 3-4 dniowych biwakach biegowych pn. „Przyspieszamy” (Kozienice, przełom kwietnia i maja 2014) oraz „Fundamenty” (Farma Krzyczki k.Nasielska, październik 2014), dedykowanych początkującym biegaczom i tym, którzy chcieliby poprawiać swoje wyniki w bieganiu. 

Więcej informacji:

http://obozybiegowe.pl/

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce