Marek Tokarczyk zapowiada: 13. Festiwal Biegowy będzie lepszy niż poprzedni, będzie inny

 

Marek Tokarczyk zapowiada: 13. Festiwal Biegowy będzie lepszy niż poprzedni, będzie inny


Opublikowane w czw., 03/02/2022 - 21:15

 marek_tokarczyk_dyrektor_sportowy_festiwalu_biegowegoPanie dyrektorze, przed tegorocznym, 13. Festiwalem Biegowym, rozmawialiśmy już o zmianach w biegu na 10 kilometrów, który zyska najszybszą chyba w Polsce trasę. Co jeszcze zmieni się w programie Festiwalu?
- Tak, trasa Sądeckiej Dychy po Rekord będzie wręcz superszybka. O ostatecznych ustaleniach dotyczących pozostałych tras jeszcze będziemy mogli porozmawiać, bo na razie jest na to trochę za wcześnie.

Mogę tylko powiedzieć, że mamy kilka koncepcji, między innymi korekty trasy maratonu. Na pewno jednak we wrześniu w Piwnicznej odbędą wszystkie dotychczasowe, sprawdzone konkurencje. Pracujemy nad zmianami po to, by stały się jeszcze bardziej atrakcyjne dla biegaczy. Podstawą są wnioski zebrane po ubiegłorocznym Festiwalu oraz informacje, o jakie poprosiliśmy biegaczy.

Festiwal Biegowy zachowa charakter wydarzenia, w którym mogą wziąć udział wszyscy biegacze, niezależnie od stopnia zaawansowania?
- Zdecydowanie tak. Do udziału w Festiwalu Biegowym zapraszamy wszystkich. Od totalnego amatora po największych profesjonalistów. Na tym właśnie polega niezwykłość tego, co od wielu lat dzieje się we wrześniu.

Podczas Festiwalu Biegowego każdy znajdzie konkurencję dla siebie. Tak amator, raczkujący w świecie biegów, choćby w Biegu Przebierańców, gdzie ważna jest głównie zabawa i spotkanie ze wspaniałymi ludźmi, jak najbardziej doświadczony biegacz, mogący zmierzyć się z trasą i innymi zawodnikami w biegu na 100 kilometrów, czy najbardziej wymagającym Iron Run.

Bierzemy udział w wielkim wydarzeniu, mamy możliwość, by poczuć klimat, który naprawdę sprawia, że chce się tu wracać. Polecam każdemu, kto jeszcze u nas nie był, by sam się przekonał.

Nie zmieni się również serce Festiwalu Biegowego, jakim będzie Miasteczko Biegowe na Nakle w Piwnicznej-Zdroju…
- Nakło w Piwnicznej-Zdroju pokazało w ubiegłym roku jak wielki jest potencjał tego miejsca, ale mamy nadzieję, że we wrześniu będziemy mogli powitać tu wszystkich, mając teren jeszcze lepiej zagospodarowany i jeszcze bardziej przyjazny biegaczom.

Czy równie bogata jak w ubiegłym roku będzie oferta w punktach serwisowych na trasach najtrudniejszych biegów?
- Oczywiście. Jak wspomniałem, po każdym Festiwalu wysyłamy do uczestników prośby o uwagi i sugestie co możemy poprawić, by jeszcze lepiej dopasować się do ich oczekiwań. Bardzo poważnie to traktujemy, ale nie spoczywamy na laurach. Choć za bufety dostaliśmy w ubiegłym roku naprawdę wysoką ocenę, w tym roku postaramy się jeszcze bardziej.

A co z koszulkami startowymi, medalami, kolekcją premium? Pozostajemy w ubiegłorocznej kolorystyce i wzornictwie?
- Nie, na pewno będziemy mieli nową kolekcję, bo przecież każdy Festiwal Biegowy to nowa kolorystyka, wzory, design. Na 2022 rok przygotujemy zupełnie odmienny zestaw produktów, wykonanych przez najlepsze firmy. Doskonała jakość zawsze była naszą cechą charakterystyczną. (t.kowalski@festiwalbiegow.pl) Fot. TK

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce