Triumfatorzy sprzed roku, mocni konkurenci. Świetna obsada 6. Biegu Sądeczan w niedzielę!

 

Triumfatorzy sprzed roku, mocni konkurenci. Świetna obsada 6. Biegu Sądeczan w niedzielę!


Opublikowane w pt., 17/05/2019 - 16:00

360 zawodników zgłosiło się do tej pory do niedzielnej rywalizacji w 6. Biegu Sądeczan w Starym Sączu, sportowej części Zjazdu Sądeczan, święta lokalnej społeczności. Na każdym z trzech dystansów 3, 6 i 9 km, a także w klasyfikacji łącznej, czyli Tryptyku Sądeckim, zapowiada się arcyciekawa rywalizacja o nagrody finansowe i rzeczowe, na liście startowej znajduje się bowiem wiele naprawdę zacnych nazwisk.

6 Bieg Sądeczan z Kryniczanką. Ruszamy z zapisami. 3, 6, 9 km i Tryptyk Sądecki do wyboru. Wysokie nagrody! [REJESTRACJA]

Za faworytów wypada uznać najlepszych zawodników ubiegłorocznej imprezy, zarówno w klasyfikacji łącznej wszystkich dystansów, jak i zwycięzców zaliczanego do Grand Prix Małopolski biegu na 6 km. Tytułów będą bronili Regina Kulka i ukraiński zawodnik z Truskawca w obwodzie lwowskim Wołodymir Timaszow.

Na pewno jednak nie będzie im łatwo! Regina, która była najlepsza także w roku 2017, będzie odpierała ataki przede wszystkim drugiej przed rokiem Angeliki Brończyk, która na swoich „śmieciach” (jest z Nowego Sącza) na pewno zechce zrewanżować się siostrze znakomitego biegacza Szymona Kulki.

Zobaczymy, czy szyki naszym najszybszym paniom zdołają pokrzyżować biegaczki z zagranicy. W Biegu Sądeczan nie brakuje z reguły mocnych zawodniczek ze Słowacji, Ukrainy, a nawet Kenii (2 i 3 lata temu stawały na podium). One jednak zwykle zgłaszają swój udział w ostatniej chwili, kilka godzin przed startem w biurze zawodów na miejscu imprezy.

Regina Kulka broni tytułu w Biegu Sądeczan i w Grand Prix Małopolski

Jeszcze bardziej interesująco zapowiada się ściganie panów. Wołodymir Timaszow legitymuje się rekordem życiowym w maratonie 2:18 godz., ale rok temu na mecie w Starym Sączu mówił, że „nie ma już czasu na mocny trening i tylko bawi się bieganiem”, ponownie zmierzy siły z rywalami, z którymi do końca walczył o triumf w 5. Biegu Sądeczan.

Na starcie pojawią się bowiem drugi przed rokiem rodak Wołodymira, Eduard Hapak z leżącego przy granicy ukraińsko-słowackiej Użhorodu oraz najlepsi Polacy zawodów w 2018 roku – młody Łukasz Marmol oraz doświadczeni Bogdan Dziuba i Robert Faron, który dopiero rozpoczął sezon biegowy, ale zrobił to z przytupem – wygrywając w dwa ostatnie weekendy Garmin Ultra Race 52 km w Myślenicach i Maraton Beskid Niski w Wysowej-Zdroju.

Królowe i królowie GUR w Myślenicach. Inauguracja Garmin Ultra Race dla biegaczy "last minute"

Robert Faron i Anna Kusion wygrywają 4 Maraton Beskid Niski

Do Starego Sącza wraca po 2 latach przerwy Andrzej Długosz, najlepszy Polak Biegu Sądeczan w 2016 roku (przegrał wtedy tylko z dwoma Kenijczykami i Ukraińcem Salo). Mistrz spod Rytra specjalizuje się wprawdzie w biegach w biegach górskich anglosaskich (czyli pod górę), ale potrafi też bardzo szybko biegać po płaskim. Do rywalizacji może wmieszać się także „wiecznie młody” Grzegorz Czyż, najlepszy w ubiegłorocznym Tryptyku Sądeckim w kategorii M50+.

Mocnym kandydatem do podium, a nawet zwycięstwa w całej imprezie, może być także Kacper Kościelniak. 23-latek z Raby Niżnej, tegoroczny „nabytek” Salco Garmin Teamu, który widzi w nim przyszłość polskich biegów górskich, rozważa niedzielny start w Starym Sączu, jednak decyzję podejmie dopiero w przeddzień. W sobotę startuje w Andrychowie w górskim Beskidzkim Toporze (25 km, 1200 metrów przewyższenia), ale – jak nam powiedział – jeśli tylko będzie się po nim czuł dobrze, z chęcią przyjedzie pościgać się w Biegu Sądeczan i zmierzyć m. in. z kolegą z zespołu, Robertem Faronem.

A jeśli do tej imponującej listy nazwisk dodamy jeszcze potencjalnych Kenijczyków (2 i 3 lata temu zajęli po dwie czołowe lokaty), rywalizacja w 6. Biegu Sądeczan zapowiada się niezwykle interesująco i gwarantuje wielką dawkę emocji.

Każdy, kto jeszcze się nie zgłosił, a chciałby zmierzyć siły z wymienionymi wyżej „mocarzami” i powalczyć o atrakcyjne nagrody finansowe oraz rzeczowe, może zarejestrować się do biegu na jednym, dwóch lub wszystkich trzech dystansach, zarówno przez internet (TUTAJ), jak i na miejscu w biurze zawodów. Szczegóły TUTAJ. Zapraszamy w niedzielę do Starego Sącza!

Piotr Falkowski


Partnerem tytularnym biegu jest Kryniczanka. Właścicielem marki jest Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce