27. Bieg Powstania Warszawskiego: Limit wyczerpany!


Osoby, które nie zdążyły się zapisać do tegorocznej edycji Biegu Powstania Warszawskiego i nie skorzystały z licznych ofert odsprzedaży pakietów na rynku wtórnym, mają jeszcze szansę wziąć udział w imprezie. W sobotę, 22 lipca uruchomione będą dodatkowe zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Limit 11 000 uczestników został wyczerpany 12 lipca. Szybko znalazły się osoby, które ofertowy zwolnienie swojego miejsca, ale po zawyżonych stawkach. Jednocześnie niemal pewne było to, że po zaksięgowaniu wpisowego uczestników zwolni się pewna pula miejsc. Część osób dokonuje podwójnych rejestracji, część rezygnuje ze startu. Tak było i tym razem.

Dogrywka rozpocznie się w sobotę 22 lipca o godzinie 15:00. Zapisy prowadzone będą tylko drogą internetową. Rejestracja wymaga posiadania konta na portalu www.aktywnawarszawa.waw.pl. Obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy. Bieg cieszy się dużym zainteresowaniem, więc wszystko może rozstrzygnąć się w sekundach.

Ci, którzy dopełnili już formalności startowych mogą już odbierać pakiety. Do 28 lipca biuro zawodów będzie zlokalizowane w Pałacu Kultury i Nauki, przy Plac Defilad 1, w sali im. Kisielewskiego. W zależności od dnia, biuro działa w rożnych godzinach. Przykładowo w poniedziałki i środy od 14-20, a wtorki i piątki od 12-18. Warto wcześniej wybrać się po pakiet, dopóki nie ma jeszcze kolejek.

27. Bieg Powstania Warszawskiego odbędzie się 29 lipca. Wystartuje z ul. Bonifraterskiej, a finisz przy ul. Konwiktorskiej. Dotyczy to obu dystansów. Początek bieg na 5 km o godz. 20:10, a o godz. 21 ruszą uczestnicy biegu na 10 km.

Zmagania wchodzą w skład Warszawskiej Triady Biegowej rozgrywanej pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”. Bieg na dystansie 10 km zaliczany jest do również Ligi Festiwalu Biegowego w klasyfikacji „Najlepszy biegacz 5-10-15”. Finał zmagań odbędzie się podczas 8. PKO Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju. Czekają trakcyjne nagrody finansowe. Szczegóły cyklu poniżej.

RZ


AKTUALIZACJA

Organizatorzy przesłali nam właśnie wizualizację medali, jakie można zdobyć 29 lipca. 


AKTUALIZACJA 

Zapisy dodatkowe zakończone

To była ostatnia szansa dla wszystkich spóźnialskich, żeby wystartować w 27. Biegu Powstania Warszawskiego. W sobotę o godzinie 15 wystartowały zapisy dodatkowe do tegorocznej edycji. Dogrywka trwała nieco ponad 9 minut.

Jak ustaliliśmy, w dodatkowych terminie do biegu zgłosiło się blisko 500 osób. Limit uczestników wynosi 11 000 biegaczy. W porównaniu z ubiegłym roku limit został niezwiększony o 1000 osób. Dodajmy, że zdecydowana większość ze startujących wybrała dystans 10 km. Po roku przerwy do programu imprezy wraca też bieg na 5 km.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: