Bieg na Wielką Sowę ? jeden z najlepszych biegów górskich w Polsce

Opublikowane w wt., 16/04/2013 - 11:31

Bieg na Wielką SowęTrwają zapisy do 4. edycji ?Biegu Na Wielką Sowę?, który odbędzie się 18 sierpnia 2013 r. w Ludkowicach Kłodzkich. Wielka Sowa to najwyższy szczyt Gór Sowich w Sudetach Środkowych, należący do Korony Gór Polski. Z roku na rok ?Bieg Na Wielką Sowę? zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród biegaczy, zarówno dzięki malowniczo położonej trasie, jak i bardzo dobrze ocenianej organizacji. Bieg ten zajął wysoką pozycję w plebiscycie ?Najlepsze Biegi Górskie? 2012 roku, organizowanym przez portal biegigorskie.pl.

Zapisy do tegorocznej edycji imprezy rozpoczęły się 24 stycznia 2013 r. Choć do startu imprezy pozostały cztery miesiące, udział w jednym z najlepszych biegów górskich w Polsce warto zaplanować już dziś. Po niespełna trzech miesiącach od rozpoczęcia zapisów, lista startowa obejmuje już 114 biegaczy, co oznacza, że 4. edycja biegu może okazać się rekordowa pod względem frekwencji. Ubiegłoroczny 3. ?Bieg Na Wielką Sowę? zgromadził 200 zawodników i zawodniczki z Polski, Białorusi, Czech a nawet Kenii. Do udział w imprezie zgłosiło się 230 osób, jednak wysoka temperatura ? ponad 30 stopni Celsjusza, odstraszyła część zainteresowanych. W ramach 3. ?Biegu Na Wielką Sowę? rozegrane zostały także Mistrzostwa Polski Weteranów w Biegu Górskim. Do grona weteranów zaliczani są zawodnicy, którzy ukończyli 35. rok życia. W tej kategorii rywalizowało 130 sportowców.

Bieg na Wielką SowęTrasę biegnącą z ?Harendy? w Ludwikowicach Kłodzkich na szczyt Wielkiej Sowy najszybciej pokonał Białorusin Ilya Slavenski, notując czas 37 minut i 31 sekund. Ponad pół minuty po nim na mecie pojawił się reprezentant Kenii ? Bena Cheboi. Trzecie miejsce na podium przypadło Dariuszowi Kruczkowskiemu (klub TS Regle Szklarska Poręba). Wśród kobiet najlepsza okazała się Polka ? Dominika Wiśniewska ? Ulfik (RMD Montrail Team /SKB Kraśnik), na drugim miejscu uplasowała się Dominika Stelmach (klub Puma Running Team), a trzecią lokatę zajęła Kenijka Winny Jepkovir.

W ramach 4. edycji imprezy odbędą się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Biegu Alpejskim. Trasa biegu  przebiegać będzie po drogach publicznych (ok. 2 km) szutrowych i leśnych. Trasa liczy 9,4 km, a przewyższenie 600 m. Najniższy punkt trasy wynosi 475 m n.p.m., najwyższy ? 1015 m n.p.m. Każdy kilometr trasy będzie oznakowany. Na ostatnim kilometrze przed metą trasa będzie oznakowana co 100 m.

Bieg na Wielką Sowę

Zgłoszeń można dokonać także w dniu biegu w Biurze Zawodów w godz. 8.00-10.30.

Opłata startowa wynosi: 35 zł ? do 31.05.2013 r., 40 zł ? do 31.07.2013 r., 45 zł ? do 12.08.2013 r., w dniu zawodów ? 50 zł.