Warszawa, Toruń - mikołajkowa szansa na punkty Ligi Festiwalu Biegowego


Biegowe Mikołajki w tym roku są nieco przyspieszone, wypadają 2 i 3 grudnia. Tak po prostu ułożył się kalendarz. W sobotę i niedzielę w całym kraju odbędzie się kilkadziesiąt biegów, których znakiem rozpoznawczym będą biała broda i czerwona czapka.

W dwóch biegach mikołajkowych można zdobyć punkty Ligi Festiwalu Biegów. To sobotni bieg w Lesie Kabackim na warszawskim Ursynowie oraz najbardziej chyba znany, niedzielny Półmaraton Świętych Mikołajów w Toruniu.

Grudzień to świetny moment, by dołączyć do ogólnopolskiej rywalizacji, której zwieńczeniem jest start we wrześniowym Festiwalu Biegowym w Krynicy. Na obu wspomnianych biegach szukajcie naszego stoiska - będzie można 

Na biegowe Mikołajki do Lasu Kabackiego zapraszają w sobotę 2 XII organizatorzy jednego z najstarszych warszawskich biegów, cyklu Grand Prix Warszawy. Grudniowy bieg to dogrywka w świątecznym nastroju. Zapisywać się można do ostatniej chwili przed biegiem, warto zaznaczyć, że posiadacze Karty Biegacza mają 20-procentową zniżkę w opłacie startowej.

Więcej o Biegu Mikołajkowym w Lesie Kabackim TUTAJ.

Niedzielny (3 XII) Półmaraton Świętych Mikołajów w Toruniu odbędzie się w tym roku już po raz 15. Od pewnego czasu jest najważniejszą częścią dwudniowego Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów i tylko w nim walczymy o punkty w Lidze FB. Zapisy internetowe już zamknięte, ale w sobotę po południu i w niedzielę rano przed startem będzie można jeszcze wykupić ostatnie pakiety startowe.

Start półmaratonu jak zwykle pod pomnikiem Kopernika na toruńskiej Starówce, meta – na stadionie przy ul. Bema. Więcej szczegółów – TUTAJ.

Wszystkim uczestnikom mikołajkowych biegów, a zwłaszcza ligowcom Festiwalu Biegów – życzymy powodzenia. Spoglądając za okno możemy zapewnić, że łatwo nie będzie. Za to na pewno radośnie i wesoło. 

Piotr Falkowski

Polecamy również:


Podziel się: