Słynna wieża na Radziejowej przestanie istnieć. Na chwilę…


Opublikowane w pt., 19/07/2019 - 13:16

Ma dwadzieścia metrów wysokości i od lat stanowi nieodłączną atrakcję Beskidu Sądeckiego i trasy Biegu 7 Dolin. Niemal wszyscy, którzy wędrują na Radziejową, wspinali się na stojącą na jej szczycie wieżę widokową. Zbudowana w 2006 roku, niestety zaczęła się rozpadać. Rok temu została zamknięta. Teraz zapadła decyzja - wieża idzie do rozbiórki.

O złym stanie technicznym wieży na Radziejowej, z której można podziwiać panoramę Beskidów, Pienin i Tatr,  mówiło się już blisko dwa lata temu. Do użytku oddano ją w 2006 roku. Cztery lata później została poważnie uszkodzona.  Najprawdopodobniej trafił w nią piorun. Swoje dołożyły grzyby, które zaatakowały drewno. W ubiegłym roku została zamknięta.

Ostatecznie zapadła decyzja o jej rozbiórce. Dwudziestometrowa wieża zniknie ze szczytu Radziejowej, ale na szczęście dla turystów, tylko na jakiś czas, bo zostanie zbudowany nowy obiekt. Dobrą wiadomość przekazali leśnicy z Piwnicznej, którzy pieniądze na odbudowanie wieży zdołali zdobyć z Lasów Państwowych.

Na razie szczyt Radziejowej zamienił się w plac budowy. Teren wokół wieży, został odgrodzony ze względów bezpieczeństwa. Dla turystów wyznaczone zostało obejście wokół szczytu. Nowa wieża ma być gotowa na początku listopada.

JM / Sadeczanin.info


​​

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce