Triathlon dla każdego - spuścizna ś.p. Ambasadora Festiwalu Arka Jakubiaka


Opublikowane w pt., 22/03/2019 - 14:36

To już oficjalna wiadomość: Arka Triathlon dla każdego będzie kontynuowany. Jego druga edycja odbędzie się 7 lipca. To unikatowa impreza w ogólnodostępnej formule, którą zapoczątkował ambasador Festiwalu Biegów Arek Jakubiak. Arek zmarł nagle 20 grudnia ubiegłego roku.

Odszedł Ambasador Festiwalu Biegów Arek Jakubiak - biegacz, triathlonista… przyjaciel

Jego bliscy postanowili kontynuować dzieło biegacza i triathlonisty.

– Gdyby żył, byłyby kolejne triathlony – mówi żona Arka Izabella Jakubiak. – Stworzył tę imprezę z miłości do triathlonu jako dyscypliny. Uwielbiał triathlony, ale kondycyjnie i wiekowo wiedział, że nie da rady, podziwiał zawodników. Żył w nieustannym ruchu, na rowerze jeździł od zawsze, pływał świetnie, biegał... Doszedł do wniosku, że nadszedł ten czas, aby zrobić coś dla innych. Mówił: „Są biegi, marsze NW, zawody pływackie i rajdy rowerowe. Połączmy to!” – wspomina.

– Stworzył ekipę ludzi lubiących sport, ale też dobrą zabawę. Arka Triathlon to przede wszystkim fun, to znajome twarze z jednego podwórka, to niekończąca się biesiada po zawodach – podkreśla Izabella Jakubiak.

Arka Triathlon dla każdego to impreza, w której wystartować może dosłownie każdy. Formuła sprzyja zwłaszcza debiutantom, także osobom, które nie mają profesjonalnego sprzętu ani odwagi, by wystartować w profesjonalnych zawodach.

– Udział może wziąć każdy, takie są założenia. Każdy kto ma w sobie tyle samozaparcia, aby pokonać 400 metrów pływania, 16 km na rowerze i 8 km biegu – wyjaśnia Krystian Stawarczyk. – Pomóc ma brak limitu czasowego, brak wymagań dotyczących rodzaju roweru, łatwe trasy, możliwość pokonania 400 metrów w wodzie przy pomocy deski, makaronów, pływaczków i innego podobnego sprzętu ułatwiającego utrzymanie się na wodzie. Nie ma też pomiaru czasu, bo po co się stresować, komu to potrzebne? Tak mówił Arek. To zabawa i dlatego jest dla każdego.

– Arek szanował ludzi, doceniał różnorodność, nie wyznaczał granic, limitów. Bo to jest coś, czego nie ma na sportowym podwórku. To udział, sprawdzenie siebie i swoich możliwości są ważne – dodaje Izabella Jakubiak.

Arka Triathlon dla Każdego II wystartuje 7 lipca o godzinie 10:00 nad Jeziorem Pławniowice. Do pokonania jest 400 m w wodzie, 16 km na rowerze i 8 km biegiem. Można korzystać z dowolnego sprzętu, organizatorzy nie nakładają tutaj żadnych wymogów. Podobnie w temacie techniki pływackiej – płynąć można dowolnie, nawet przy użyciu rękawów i innych atrybutów ułatwiających utrzymywanie się na wodzie. Nie ma limitu czasu. Zapisy zostaną uruchomione 7 kwietnia.

– Dodatkowo przez cały czas trwania zawodów, jak i po ich zakończeniu, będzie działał "składkowy grill", gdzie będzie można na bieżąco uzupełniać węglowodany. Składka to wszystko, co przyniosą na zawody uczestnicy i kibice, tak aby całość imprezy zamknąć na „Arka-Triathlon Pławniowice Party” – zapowiada Krystian Stawarczyk.

Więcej informacji na fanpage wydarzenia: TUTAJ

KM


Polecamy również:


Podziel się: