Bieganie w Polsce i na świecie

Aktualności Biegająca Polska i Świat

Już ponad 11 tysięcy osób zapisanych na Bieg „Policz się z cukrzycą” wesprze działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Opublikowane: pt., 22/01/2021 - 09:33
Początek roku to czas, w którym wielu biegaczy obiera sobie cele na nadchodzący sezon. Wychodząc naprzeciw ich sportowym planom, a także chcąc wzmocnić w nich  motywację do treningów, organizator Silesia Marathon uruchomił zapisy na wszystkie 3 dystanse rozgrywane w ramach tegorocznej imprezy, która odbędzie się 3 października.
Opublikowane: pt., 22/01/2021 - 08:54
W siedzibie starostwa powiatowego w Gorlicach odbyła się bardzo miła uroczystość wręczenia stypendium sportowych dla najlepszych sportowców pochodzących z powiatu gorlickiego.
Opublikowane: wt., 19/01/2021 - 16:03
Wiele miejscowości w ostatni dzień starego roku zrezygnowało z tradycyjnie organizowanych Biegów Sylwestrowych. Tylko niektórzy podjęli się bardzo trudnego zadania organizacji takiego biegu w wersji wirtualnej. Do takich miast należała Trzebnica. To tutaj od wielu lat organizowany jest Uliczny Bieg Sylwestrowy. Na koniec ubiegłego roku miała się odbyć 36 edycja tego biegu. Organizatorzy Gmina Trzebnica oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy nie załamali rąk i przygotowali dla biegaczy wyjątkową edycję wirtualnej 36.
Opublikowane: wt., 19/01/2021 - 12:53
Zawodnik z zespołem Downa wystartuje w zawodach spod szyldu IRONMAN Bartosz Matusiewicz to pierwszy w Polsce zawodnik z zespołem Downa, który już za kilka miesięcy weźmie udział w zawodach triathlonowych na dystansie olimpijskim. W rywalizacji Citi Handlowy 5150 Warsaw wystartuje również Michał Urbański, sportowiec z niepełnosprawnością intelektualną ze spektrum autyzmu.
Opublikowane: czw., 14/01/2021 - 10:27
Świat nadal stoi w obliczu pandemii, a globalne społeczeństwa odczuwają jej negatywne skutki między innymi w zakresie zdrowia psychicznego. ASICS, jako marka odpowiedzialna społecznie, wraca do swoich korzeni, aktualizując logotyp i uruchamiając globalną akcję charytatywną pod hasłem #SunriseMind, która ma na celu promocję aktywności fizycznej. Z najnowszych badań japońskiej firmy wynika między innymi, że regularne uprawianie sportu poprawia zdolność radzenia sobie ze stresem oraz redukuje skłonność do podejmowania pochopnych decyzji.
Opublikowane: czw., 14/01/2021 - 10:00
Po raz kolejny gorliccy biegacze skupieni w Gorlickiej Grupie Biegowej oraz Stowarzyszeniu Maraton Gorlice chcą pobiec dla WOŚP. Tym razem ze względu na ograniczenia związane z pandemią biegowe wyzwanie będzie wyglądało zupełnie inaczej. Biegacze w grupach max. 5-osobowych chcą wziąć udział w 2021 minutowej "sztafecie", podczas której zbiorą datki do puszki WOŚP. Symboliczną opłatą startową będzie dobrowolny datek do wolontariackiej puszki WOŚP lub wpłata do e-skarbonki.
Opublikowane: wt., 12/01/2021 - 13:33
Robert Motyka to prezenter radiowy, współzałożyciel kabaretu Paranienormalni, konferansjer oraz dj. Słynie z ogromnego poczucia humoru, ale jego pasją jest też sport. Regularnie biega maratony, ale na swoim koncie ma również ukończenie zawodów triathlonowych z serii IRONMAN 70.3. Opowiedział nam o tym w krótkiej rozmowie.
Opublikowane: wt., 12/01/2021 - 13:05
Chudy Wawrzyniec to jeden z najstarszych ultramaratonów w Polsce, rozgrywany na szlakach Beskidu Żywieckiego. Dziesiąta już edycja zawodów odbędzie się 7 sierpnia 2021. Dzień później organizatorzy proponują start w 20-kilometrowej Małej Rycerzowej, a także w tegorocznej nowości – Parszywej Bendoszce na dystansie 60 km. To nie jedna niespodzianka w 2021. - Jeśli przepisy pozwolą, 6 lutego widzimy się w Beskidach na zimowej edycji Chudego.
Opublikowane: pon., 11/01/2021 - 13:19
Rok 2020 był bardzo dziwnym rokiem nie tylko dla biegaczy. A my biegacze nauczyliśmy się biegać i rywalizować wirtualnie. Grunt to zdrowie i dobre samopoczucie.
Opublikowane: pon., 11/01/2021 - 11:18

Strony

kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce