13. Bieg Europejski w Gnieźnie

 

13. Bieg Europejski w Gnieźnie


Opublikowane w wt., 26/05/2015 - 14:24


Termin imprezy: 18.04.2015


Liczba uczestników: 1086


Nagrody:

Finansowe

10 m w kat. open M

5 m w kat. Polacy

5 m w kat. open K

3 m w kat. Polki

3m w kat. wiek. K/M (14 kategorii – 52 nagrody)

6m w kat. gnieźnian i gnieźnianek (12 nagród)

Rzeczowe

6 miejsc w kategorii gnieźnian i gnieźnianek( 12 nagród)


Organizatorzy:

Młodzieżowy Klub Sportowy „ALTOM” Gniezno

GOSIR Gniezno


Partnerzy:

Sponsorzy strategiczni: firma ALTOM oraz VELUX

Sponsorzy: Drukarnia Majorczyk, Malak, Mizuno, Olimp Maszyny Budowlane,  MS Tworzywa Dla Domu,  Browar Fortuna,Społem PSS w Gnieźnie,  Centrum Piekarsko -Ciastkarskie, Selenka -Wieniec Zdrój,  FNE Silesia Rybnik, PROFi, SQUEEZY,

Instytucje wspierające: Gniezno Miasto Otwarte Miasto Gniezno, MOK Gniezno

Patroni medialni: TVP Poznań, RV Gniezno, Przemiany na Szlaku Piastowskim, Radio Merkury, Radio Gniezno, Gnieźnieńskie Forum Internetowe, Sport Gniezno.


Liczba wolontariuszy: 120


Strona internetowa: biegeuropejski.pl


Opis imprezy:

Klaudiusz Kozłowski

W sobotę, 18 kwietnia, odbył się w Gnieźnie XIII Bieg Europejski. Start i metę tradycyjnie usytuowano na gnieźnieńskim Rynku. Zawody oficjalnie otworzył prezydent Tomasz Budasz (46:38), ale w związku z tym, że sam uczestniczył w rywalizacji, sygnał do startu dał jego zastępca - Michał Powałowski.

Jednakże przed biegiem głównym odbył się także BIEG PRZEDSZKOLAKÓW, gdzie uczestnicy otrzymali mnóstwo upominków i gadżetów.

Zawodnicy i organizatorzy obawiali się nieco o warunki pogodowe, Prognozy nie były zbyt optymistyczne, a od rana pojawiały się przelotne opady deszczu, a nawet gradu. Ostatecznie trzynastka nie okazała się pechowa, a jedyną niedogodność stanowił wiejący momentami dość silnie wiatr. Biegacze ruszyli na dziesięciokilometrową trasę punktualnie o g. 17. Od początku ton rywalizacji nadawała kilkuosobowa grupa zawodników, którą stanowili: Ukrainiec Sergiej Okseniuk, Kenijczyk Gilbert Kipkosgei, oraz czterej Polacy - Arkadiusz Gardzielewski, Emil Dobrowolski,Krzysztof Gosiewski i Krzysztof Żebrowski. Po ostatnim nawrocie wyraźną przewagę miała już tylko dwójka biegaczy. Prowadził Gilbert Kipkosgei, a tuż za nim jak cień podążał Arkadiusz Gardzelewski. W końcówce zawodnik z Wrocławia zaatakował i zwyciężył w czasie 29 minut i 40 sekund. Był to już drugi triumf Gardzielewskiego w gnieźnieńskiej imprezie. Zwyciężając w 2011 roku był jednak niemal o pół minuty wolniejszy. Gilbert Kipkosgei minął linię mety ze stratą 4 sekund do wrocławianina.

 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce