15. Poznań Maraton: Przeżyjmy to jeszcze raz [WIDEO]

Opublikowane w pt., 07/11/2014 - 09:23

Organizatorzy poznańskiej imprezy przygotowali wideoklip podsumowujący tegoroczne zmagania. Zobaczcie:

Jubileuszowa edycja Maratonu przyciągnęła rekordową liczbę uczestników, z których bieg ukończyło 6 326 osób. Zwycięzcą biegu został Kenijczyk Kirui Kiprotich przebiegając metę w czasie 02:13:28. Kenijka Chepkirui Makori Irene pobiła dotychczasowy rekord trasy wśród kobiet uzyskując czas 02:31:55.

Wśród 50 tysięcy biegaczy, którzy przebiegli trasę poznańskiego maratonu od początku jego istnienia jest grupa 94 osób, która zasłużyła w naszych oczach na stojące owacje. To najwierniejsi maratończycy, którzy ukończyli wszystkie piętnaście edycji Poznań Maraton.

W tym roku najstarszy rocznik, jaki odnotowaliśmy na liście startowej to rok 1950. Aż 16 osób z taką metryką biegło w Poznaniu. W gronie tych osób znajduje się jedna kobieta.

Z przyjemnością informujemy, że Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie nie wykryła u przebadanych biegaczy (miejsca I-IV w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn) żadnych środków dopingowych. Tym samym ogłaszamy oficjalne wyniki biegu. Uczestnicy biegu mogą drukować dyplomy uczestnictwa odwiedzając portal fotomaraton.pl. Są darmowe i aby je wydrukować, wystarczy podać swój numer startowy bądź nazwisko.

• 20 tysięcy osób odwiedziło targi Poznań Sport Fair na Międzynarodowych Targach Poznańskich,
  • 4 tysiące osób pobrało aplikację mobilną przygotowaną przez firmę INEA, dzięki której można było śledzić bieg zawodników.

Zwycięzcą samochodu Volvo V40 Cross Country został pan Wojciech Zoń, a pan Zbigniew Ordon otrzymał w prezencie od hotelu Poznań Sheraton weekendowy pobyt w hotelu Sheraton w Sztokholmie.

Dziękujemy Wszystkim za udział w imprezie. Mamy nadzieję spotkać się z Wszystkimi ponownie 12 kwietnia 2015 r. podczas 8. Poznań Półmaraton. Zapisy do biegu uruchomimy w I połowie grudnia br. Zapraszamy!