Warszawa: Biegacze zejdą do podziemi


Opublikowane w pon., 09/07/2018 - 12:49

Podczas specjalnego spaceru pn. „Przez tunel za Powstańcami”, uczestnicy 28. Biegu Powstania Warszawskiego zejdą do kanałów.

Zwiedzający, pod opieką pracowników MPWiK, zejdą do kanału włazem przy ul. Karowej, przed Hotelem Bristol. Będą mogli zobaczyć fragment podziemnego labiryntu, którego korytarze służyły Powstańcom jako drogi łączności, ewakuacji i do przeprowadzania akcji bojowych.

Spacer będzie nie tylko upamiętnieniem Powstańców i możliwością zwiedzania niedostępnych na co dzień miejsc, ale również okazją do wspomnienia wielu pracowników warszawskich wodociągów, którzy kanałami przeprowadzali uczestników walk i ludność cywilną.

W wydarzeniu będą mogły wziąć udział tylko 63 osoby. Limit nawiązuje symbolicznie do 63 dni walk powstańczych. Organizatorzy przewidzieli jednoosobowe vouchery uprawniające do wejścia do kanałów. Uczestnicy, którym przyznano zaproszenia, będą informowani wiadomościami wysłanymi na adres mailowy, przy zapisach.

Vouchery mogą otrzymać tylko pełnoletni biegacze, którzy odbiorą pakiet startowy lub zamówią go kurierem w dn. 10-18 lipca (32 osoby) oraz osoby, które ukończą 28. Bieg Powstania na dystansie 10 km (15 voucherów w tym dla zwycięzcy/zwyciężczyni), 5 km (10 voucherów w tym dla zwycięzcy/zwyciężczyni) i 5. Bieg PAST-y (5 voucherów). Jeden voucher przypadnie osobie z 74. (rocznica wybuchu Powstania) wynikiem w Biegu na 10 km.

Zwiedzanie kanału zaplanowano na sobotę i niedzielę (4 i 5 sierpnia) w dwóch grupach, start o godz. 9:00. Spacer odbędzie się jedynie przy bezdeszczowej pogodzie. Jeśli będzie padało, spacer ma zostać przesunięty na kolejny pogodny weekend.

28. Bieg Powstania Warszawskiego odbędzie się 28 lipca. Uczestnicy mają do wyboru dystanse 5 i 10 km. Zmagania rozgrywane na dłuższym dystansie zaliczane są do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”.

RZ

Polecamy również:


Podziel się: