Hiszpańska przygoda laureatów konkursu

Opublikowane w śr., 04/04/2012 - 10:59

Barcelona, miasto Gaudiego i piłki nożnej, co roku na jeden dzień zamienia się w tor biegowy. 25 marca odbył się 34 maraton w Barcelonie, w którym wystartowali Beata Kantyka, Andrzej Pągowski oraz Maciej Dworak ? zwycięzcy konkursu. Katalonia powitała ich słońcem, a urokliwe ulice, pełne zabytków, były tylko przedsmakiem niezapomnianych wrażeń. Bieg maratoński emanował fantastyczną atmosferą, a tuż przed startem, z głośników popłynął utwór Freddiego Mercury ?Barcelona?, co tylko podgrzało atmosferę.

W maratonie wzięło udział prawie 20 000 biegaczy, w tym 156 Polaków, a Beta Kantyka zajęła trzecie miejsce wśród Polek na 31 startujących. Moją trasę maratońską pokonałam w czasie 3:28:30 ? mówi Beata Kantyka - Wynik tutaj jednak, był sprawą drugorzędną. Udział i przeżycia związane z biegiem - niezapomniane.

na zdj. Beata Kantyka godzinę przed startem

Pierwsze miejsca na podium należały do kenijczyków - najszybszy był Julius Cheokwony, który dystans pokonał w czasie 2:11:14.