7. Bieg Aleksandrowski – Mkon celuje w rekord trasy! [WIDEO]


Opublikowane w czw., 08/08/2019 - 10:15

Już za tydzień, tradycyjnie 15 sierpnia, rozegrany zostanie Bieg Aleksandrowski z okazji Święta Wojska Polskiego. Będzie to jego siódma edycja. Po raz piąty odbędzie się natomiast półmaraton. Od ubiegłego roku ma on nową, szybszą trasę po jednej pętli, przez miejscowości Grunwald, Zgniłe Błoto i Izabelin na terenie gminy aleksandrowskiej. Oprócz tego uczestnicy jak zwykle będą mogli też pobiec na dystansie pięciu kilometrów.

Nowa trasa półmaratonu to inicjatywa współorganizatora, Arkadiusza Cicheckiego z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Aleksandrowie Łódzkim, czynnego biegacza, a przede wszystkim wicemistrza Europy w kategorii wiekowej w triathlonie na dystansie długim (IronMan) z Poznania z 2016 roku. Lecz to nie jedyny akcent triathlonowy tej imprezy. Jej gościem specjalnym będzie bowiem Marcin „Mkon” Konieczny, mistrz świata IronMan w kat. M45-49 z Hawajów z 2017 roku.

Nasz eksportowy triathlonista w dodatku zapowiada atak na ubiegłoroczny rekord trasy łodzianina Jarosława Cichosza, który wynosi godzinę, 21 minut i 28 sekund!

Arkadiusz Cichecki jest związany z Biegiem Aleksandrowskim od początku. Przy okazji ubiegłorocznej edycji opowiedział nam o współpracy organizacyjnej z Urzędem Miasta. Wydłużenie biegu głównego z 10 km do półmaratonu w 2015 roku było pomysłem Tomasza Barszcza z Działu Promocji UM.

Trasa półmaratonu posiada atest PZLA. Współorganizator przypomniał nam, że zaletą nowej trasy na jednej pętli jest przede wszystkim bezpieczeństwo, dzięki wyeliminowaniu najgorszego odcinka ruchliwą drogą w kierunku Konstantynowa Łódzkiego. Jest ona także szybsza, w zasadzie tylko z jednym podbiegiem i dobrą nawierzchnią, i w dużej części ocieniona. Od ubiegłego roku półmaraton startuje rano, co pozwala uciec przed najgorszym upałem i uzyskać lepsze wyniki.

W tegorocznej edycji organizatorzy po raz pierwszy kuszą dodatkową nagrodą za rekord trasy półmaratonu. Tak jak w zeszłym roku, chętni do łamania okrągłych czasów 1:30, 1:40, 1:50 i 2:00 będą prowadzeni przez zająców. Przyjazną dla środowiska nowością będzie rezygnacja z plastikowych kubków na rzecz papierowych. Na biegaczy z obu dystansów w pakietach czekają piękne koszulki. Zapowiada się, że będzie komplet uczestników!

Półmaraton startuje ze stadionu MOSiR-u im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie Łódzkim 15 sierpnia o 9:00. Start biegu na 5 km nastąpi o 13:00. Będziemy na trasie obydwu dystansów Biegu Aleksandrowskiego.

Zapisy: TUTAJ

Nasza relacja z edycji 2018: TUTAJ

KW

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce