Armia biega... nie tylko maratony. Trzy medale Polaków na wojskowym czempionacie w biegach górskich! [WYNIKI, ZDJĘCIA]

Opublikowane w pon., 05/08/2019 - 13:49

Wiele razy pisaliśmy o dokonaniach naszych maratończyków podczas Wojskowych Mistrzostw Świata. Jak się jednak okazuje, także w górach nasi żołnierze osiągają spore sukcesy. W miniony weekend Anna Szyszka zdobyła srebrny medal Regionalnych Wojskowych Mistrzostw CISM w biegu górskim. W klasyfikacji drużynowej Polska zajęła drugie miejsce.

Impreza odbyła się już po raz dziewiąty, tradycyjnie w kurorcie Kopaonik nazywanym „zimową stolicą Serbii”. Panie do pokonania miały 6, a panowie 10 km. Nie brakowało licznych podbiegów i zbiegów, a różnica wysokości wynosiła między 1700 a 2000 m, w zależności od dystansu.

Najlepiej spośród Polek spisała się wicemistrzyni kraju w maratonie z 2016 roku Anna Szyszka, od ponad dwóch lat służąca w wojsku. Biegaczka z Warszawy zajęła drugie miejsce z wynikiem 25:28. Na podium Polka rozdzieliła dwie zawodniczki z Rosji.

Po oficjalnej ceremonii  Biegaczką górska to ja nie byłam i nie będę, ale udało się powalczyć  Trasa w tym roku bardziej wymagająca, ale co nas nie zabije to nas wzmocni  Chyba muszę zrobić tydzień wolnego  Indywidualnie - 2 miejsce WomenTeam - 2 miejsce MenTeam - 2 miejsce PolandTeam - 2 miejsce  ______________________________________ #run #runner #running #żołnierz #serbia #smile #cross #military #wojskopolskie #army #bieganie #runchat #instagood #time2run #instafit #happyrunner #runners #laufen #worlderunners #start #workout #training #instarunner #instarun #adrunaline #bieganiejestfajne #polskabiega #biegaczka #biegam #pobiegane @adrunaline_official @olimp_sport_nutrition @olimp_nutrition_pl @olimplabspolska @prefbet_sniadowo_lomza @polarpolska

Post udostępniony przez Anna Szyszka (@szyszka.anna)

Wygrała Jewgienia Suchoruczenkowa z rezultatem 25:05, a trzecia była jej rodaczka Tatiana Kuramszina z czasem 25:44.

W czołówce uplasowały się jeszcze Beata Lupa, która była piąta z wynikiem 26:45 oraz Iwona Januszyk, siódma z rezultatem 27:19.

W klasyfikacji drużynowej Polki zajęły drugie miejsce.

Wśród mężczyzn najlepiej wypadł 22-letni Patryk Błaszczyk, który był piąty z wynikiem 32:28. Szósty finiszował Dawid Klaybor (32:44). W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze Patryk Stypułkowski, który był dziewiąty z rezultatem 33:15. Olimpijczyk z Londynu w biegu na 3000 m z przeszkodami Łukasz Parszczyński finiszował na jedenastym miejscu z wynikiem 33:43. Wygrał Rosjanin Rusłan Chorosziłow (31:36).

W klasyfikacji drużynowej mężczyzn Polska także zajęła drugie miejsce.

W imprezie wzięło udział osiem reprezentacji, głównie z Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkanów.

Polska debiutowała w Regionalnych Wojskowych Mistrzostw CISM w biegu górskim w 2016 roku. Brązowy medal zdobył wtedy Paweł Tarasiuk.

Najważniejsza imprezą w tym roku dla mundurowych będą 7. Wojskowe Igrzyska Sportowe, które odbędą się w chińskim Wuhanie. Początek rywalizacji 18 października.