Biegi na świecie: Ponad 50 mostów na trasie w Wenecji!


Opublikowane w czw., 24/01/2019 - 07:27

To nie żart – trasa tego biegu prowadzi przez dokładnie 51 mostów a przy tym mierzy zaledwie 16 km. Takie połączenie jest możliwe tylko w Wenecji. Dodajmy do tego niepowtarzalny klimat miasta na wodzie, oświetlonego nocą i tętniącego życiem. Bieg jest niepowtarzalny i kuszący głównie ze względu na oprawę i atmosferę. Trudno się tutaj ścigać czy walczyć o życiówkę. Dystans jest nietypowy a mnogość mostów i turyści spacerujący po mieście utrudniają bardzo szybkie bieganie. Z pewnością jednak będzie to niepowtarzalna przygoda i okazja, by zwiedzić jedno z najbardziej znanych na świecie miast.

TERMIN

Venice Night Trail odbędzie się 13.04.2019 o godzinie 21:00.

POGODA

W najcieplejszych latach temperatura podczas biegu wynosiła 18 stopni Celsjusza, w najzimniejszych nieco ponad 10. Jest więc dość komfortowo.

TRASA

Trasa składa się z jednej pętli, ze startem i metą na wybrzeżu San Basilio. Prowadzi przez niemal całe miasto, włącznie ze starówką. Na odcinku 16 km znajduje się 51 mostów. O ile samo miasto jest położone na poziomie morza i niemal całkowicie płaskie, to podbiegi na mosty i zbiegi w większej ilości potrafią dać w kość.

Organizator zapewnia punkty z wodą. Trasa nie jest zamknięta dla ruchu, co oznacza przede wszystkim możliwość spotkania po drodze turystów i konieczność ich omijania. Limit czasu na jej pokonanie to aż 3 godziny. Organizatorzy zalecają zabranie czołówki.

ZAPISY

Zarejestrować można się na TEJ stronie. Pula najtańszych pakietów startowych została już wyczerpana. Do 3000 zgłoszeń koszt udziału w imprezie to 30 euro. Później wzrośnie do 35 euro.

By wziąć udział w biegu, należy mieć ukończone 16 lat. Można biec, maszerować z kijami lub po prostu spacerować – organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych a limit czasu pozwala na pokonanie trasy dowolną techniką. Nie są wymagane badania lekarskie ani Runcard.

W pakiecie startowym otrzymamy między innymi techniczną koszulkę z logo biegu. Raczej nie spodziewajmy się medalu na mecie – we Włoszech wręcza się je za półmaratony i maratony.

WYMAGANE DOKUMENTY

Dowód osobisty lub paszport.

WYJAZD

Bezpośrednio na lotnisko Treviso polecimy z Polski z Krakowa lub Warszawy. Znajduje się ono około 20 km od Wenecji. Można stamtąd dotrzeć do miasta lotniskowym autobusem (7 euro, ok. 70 minut) lub trochę zaoszczędzić, korzystając z komunikacji miejskiej i podróżując z przesiadkami: najpierw do dworca w Treviso, później do Wenecji (ceny biletów są różne, ale te kupione u kierowców zawsze są droższe od biletów z automatu).

KOSZTY POBYTU

Noclegi w Wenecji nie należą do tanich. O ile kilka bądź kilkanaście kilometrów od starówki znajdziemy dwuosobowy pokój za 120-150 zł, to za podobny standard w centrum zapłacimy ponad 300. Nierzadko ceny sięgają 500 zł za nocleg dla dwóch osób. Wynika to także z wysokich podatków pobieranych przez miasto od turystów.

Wyższe są także ceny posiłków. Wenecja jest nastawiona na turystów, knajpki, nawet poza sezonem, pękają w szwach. Należy się liczyć z wydaniem co najmniej kilkunastu euro za posiłek. Warto także zaopatrzyć się w prowiant jeszcze w Polsce lub na miejscu poza starówką. Pozwoli to zaoszczędzić, bo sklepów w centrum jest niewiele, wybór słaby a ceny dość wysokie.

INNE BIEGI

27.10.2019 w Wenecji odbędzie się maraton (www.huaweivenicemarathon.it/en) a 25.05.2019 w pobliskim Jesolo wieczorny półmaraton (www.moonlighthalfmarathon.it/en).

Strona biegu: www.venicenighttrail.it/en

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce