Biegowe aukcje WOŚP – licytując pomagasz!


26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę. Od kilkunastu już dni trwają aukcje internetowe na rzecz WOŚP. Licytować można min. pakiety startowe, treningi, pamiątki biegowe.

Wystartować z numerem „1” na koszulce to z reguły przywilej najlepszych zawodników, niemniej kilku organizatorów wystawiło swoje „jedynki” na aukcje WOŚP. Najwięcej jest wart pierwszy slot na Enea Ironman Gdynia, z aktualną ceną 2 025,00 zł. Wśród imprez biegowych najdroższy jest pakiet na inny bieg z Trójmiasta - Onico Półmaraton Gdynia, z ceną 820 zł. Na 13 dni przed zakończeniem aukcji za numer 1 w DOZ Łódź Maratonie trzeba zapłacić ponad 611 zł.

Na drugim biegunie znajduje się pakiet nr „1” na Bieg im. Janusza Sidły w Katowicach, gdzie zadeklarowana kwota wynosi obecnie 43 zł. Niewiele, ale do końca aukcji postało jeszcze 5 dni. Natomiast za pakiet startowy Biegu Rzeźnika z nr „26”, trzeba przelicytować kwotę 1000 zł. Do końca pozostało 11 dni. Specjalny złoty numer wystawił bieg Kierunek Ultra Hańcza (63 km). Obecnie jest on wart 104 zł.

Za pamiątkowy medal Krzysztofa Gonciarza z Maratonu Nowojorskiego trzeba licytować już wyżej niż 4800 zł. Znany youtuber ukończył bieg w "Wielkim Jabłku" z czasem 3:56:07. W nagranym vlogu mówił, że bił się długo z myślami czy wystawić medal, bo jest to pamiątka droga jego sercu. Jest jednak w stanie przełknąć rozstanie jeśli uda się zebrać „fajne pieniądze” na cele charytatywne. Popularność tej aukcji jest bardzo duża. Dla porównania, buty Jurka Owsiaka wyceniane są obecnie na 3200 zł. Ich licytacja trwać będzie o dzień dłużej niż medalu

Żeby znaleźć się na letnim obozie Anny Lewandowskiej, który odbędzie się w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo Stara Wieś” trzeba przebić 5 100 zł. Jeśli interesuje nas wspólny trening biegowy z Mateuszem Jasińskim na trenie Warszawy, trzeba przelicytować 521 zł. Miłośnicy zdrowego stylu życia na aukcjach znajdą też roczne abonamenty na siłownie.

W tym roku zbiórka prowadzona jest pod hasłem „Wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W niedziele w ramach WOŚP na trenie kraju rozegrane zostaną zostaną też biegi „Policz się z Cukrzycą”, z których największy wystartuje w stolicy (nasze relacje jeszcze w weekend). Numery startowe ten bieg również można jeszcze licytować.

RZ

Polecamy również:


Podziel się: