The Croc-O-Mile: 3:13 min./km w… crocsach! REKORD!


Opublikowane w pt., 09/08/2019 - 10:49

Popularne crocsy – gumowe but z dziurkami to atrybut personelu medycznego czy plażowiczów. Jak się okazuje, buty te nadają się też do biegania. I gdy jedni biją się o swój egzemplarz z dyskontu, inni kręcą rekordowe wyniki!

Na początku w sierpnia w USA, a dokładnie na terenie Meredith College w Raleigh, odbyły się zawody pn. Sir Walter Miler. Zanim jednak rozegrano silnie obsadzony bieg główny na 1609 m, uczestnicy mogli sprawdzić się na tym samym dystansie właśnie w crocsach. Do wygrania było 100 dolarów.

The Croc-O-Mile w wygrał Amerykanin AJ Tucker, z czasem 4:35.53. Głośniej jest jednak o jego koleżance - Sarze Rapp, która wygrała rywalizację Pań i była druga w klasyfikacji generalnej. Uzyskała ona wynik 5:12.38, co oznacza, że pobiegła ze średnim tempem 3:13 min./km! Jest to najszybszy znany rezultat wśród pań na tym dystansie, oczywiście w tym nietypowym obuwiu. Tym lepszy, że został uzyskany na mokrej i śliskiej bieżni.

Przypomnijmy, że kila lat temu głośno było o innym rekordowym biegu w crocsach. W 2017 roku, 18-letni wówczas Banjamin Panche z Utah, podczas półmaratonu w Indianapolis uzyskał wynik 1:11:53.

O licznej rodzinie chłopaka pisały media. Jak ustalono, wszyscy domownicy używają crocsów – z wygody ale z powodów ekonomicznych. Ojciec Sasha w gumowym obuwiu nabiegał nawet maratońską życiówkę - 2:31:52.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce