Dzieciątko pomaga i biegnie dookoła Polski. W tym roku sam


Opublikowane w pt., 19/07/2013 - 09:34

Karol DzieciątkoBiegamy głównie dla siebie, dla swojego zdrowia, żeby dobrze wyglądać, dobrze się czuć we własnym ciele. Czasem jednak nasz bieg może pomóc potrzebującym.

Tak jest w przypadku Karola Dzieciątko, który pod koniec lipca wyruszy w trzecią biegową podróż dookoła Polski. Jego biegowe ?Tour de Pologne? ma pomóc potrzebującej Kasi i Oli ? siostrom chorym na dystrofię mięśniową.

Historię, którą przybliżyliśmy Wam niedawno na łamach naszego serwisu (kliknij), opisał też właśnie portal runners-world.pl (kliknij).

?Biegiem przez świat? to akcja, którą w 2011 roku stworzył tandem młodych biegaczy - Karol Dzieciątko i Michał Spychała. Wspólnie przebiegli wówczas Polskę z Janowa Podlaskiego do Zgorzelca, a w kolejnym roku z Zakopanego na Hel (...) W 2013 roku postanowili obiec nasz kraj dookoła. W ciągu miesiąca do pokonania mają aż 2200 kilometrów! Z ekipy wyłamał się jednak Michał Spychała. Uznał, że bieg kosztuje go zbyt wiele wyrzeczeń ? czytamy na stronie.

Bieg w pojedynkę jednak nie zraził biegacza. Zamiast tego zakasał rękawy i wyszedł trenować. Codziennie musi pokonywać od 40 do 80 km. Na trasie spał będzie pod namiotem lub u ludzi, którzy go przyjmą.

Karol Dzieciątko wystartuje 31 lipca o godz. 10:00 z Rynku we Wrocławiu. Biegacz zachęca miłośników truchtania z całego kraju, żeby choć na kilka kilometrów przyłączyli się do jego wyprawy. Jego bieg dookoła Polski trwać ma 31 dni i zakończyć się również w stolicy Dolnego Śląska. W tym czasie chce zebrać 160 tysięcy złotych, które pozwolą na operację sióstr w Chinach.

Co, oprócz przyłączenia się do ambitnego młodzieńca i wrzucenia pieniędzy do jego skarbonki, możemy zrobić? Zwracajmy uwagę, czy w imprezie biegowej, w której bierzemy właśnie udział, nie jest prowadzona akcja charytatywna, choćby pod  hasłem ?każdy przebiegnięty kilometr to określona kwota dla potrzebującego od sponsora akcji?. Bo warto jest się dzielić swoim zdrowiem z innymi?

Trasa Biegu Karola Dzieciątko:

 http://biegiemprzezswiat.pl/index.php/trasa-biegu-mapy-i-daty/169-trasa-...

RZ

 

Polecamy również:


Podziel się: