II Bieg AGH ? relacja Ambasadora Festiwalu Biegowego

Opublikowane w pon., 27/05/2013 - 08:46

W niedzielne popołudnie w Krakowie, na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej odbył się II Bieg AGH. Start i meta  usytuowana była koło biblioteki AGH, a trasa przebiegała przez tereny uczelni i krakowskie Błonia.

Na starcie obu dystansów zgromadziło się ponad 340 zawodników, którzy mieli do wyboru  dystanse na 6km i 12 km. Wśród startujących zawodników byli zawodnicy z Kenii, Ukrainy, Polski, nie zabrakło również wielu studentów, ale i też wychowawców. Obok biura zawodów ustawiona była scena, na której przed biegiem i po jego zakończeniu swój koncert dała orkiestra AGH. Honorowym starterem biegu był rektor AGH p. Tadeusz Słomka, który o godz. 16.00 dał sygnał do jego rozpoczęcia.

Jako pierwsi linię mety minęli zawodnicy biegający 6km. Zwyciężył Artur Kern z czasem 17min 2s, przed Siergiejem Rybakiem i Kacprem Piechem. Natomiast wśród kobiet zwyciężyła Ewa KUCHARSKA z czasem 21 min 03s, przed Justyną Woźniak i Kingą Pachurą. Na dystansie 12km zwycięzcą okazał się Bogdan SEMENOWIECZ z czasem 35min 13s, przed Allanem Ndiwą i Andzij Starzinskiym. Wśród kobiet najlepsza okazała się Angelika STANEK z czasem 45min 33s, przed Gabrielą Rolka i Aleksandrą Jachimczyk.

Każdy z zawodników, który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal, natomiast zwycięzcy puchary i nagrody pieniężne. Po zakończeniu biegów można było zjeść kiełbaskę z grilla i wziąć udział w losowaniu kilku nagród rzeczowych.

Robert Makowiec - Ambasador Festiwalu Biegowego w Krynicy.