Japonia przejmuje pałeczkę. IAAF World Relays w Jokohamie


Opublikowane w pt., 12/10/2018 - 11:53

Pod znakiem zapytania stała czwarta edycja IAAF World Relays, po tym, jak z organizacji zawodów wycofały się Bahamy. Ostatecznie nieoficjalne mistrzostwa świata sztafet odbędą się w Japonii.

Stolica Bahamów – Nassau była gospodarzem wszystkich odsłon imprezy. Latem kraj ten zrezygnował jz tej roli. Powodem był brak zapewniania finansowania wydarzenia przez rząd, co nie dziwi, bo wyspa zmaga się jeszcze ze skutkami huraganu „Irma”. Według lokalnej prasy, organizacja zawodów kosztowała kraj co dwa lata aż 5 milionów dolarów.

Czasu do organizacji imprezy było mało, a termin zawodów został ogłoszony. Imprezę chętnie u siebie widziały lekkoatletyczne władze Jamajki, ale tamtejszy rząd również nie zdecydował się pokryć kosztów wydarzenia. Później swoją ofertę złożyła Australia. Ostatecznie, decyzją Rady IAAF, w maju 2019 roku, najszybsze sztafety globu zawitają do Jokohamy – drugiego co wielkości japońskiego miasta, położonego na wyspie Honsiu.

Dla Japończyków ma być to ważna impreza przygotowująca kraj do organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2020 r. w Tokio. Na przygotowanie IAAF World Relays mają 7 miesięcy.

Nie wiadomo jeszcze nic o programie przyszłorocznej edycji. Ostatnio rywalizowano w zarówno w klasycznych konkurencjach (4x100 m i 4x400 m), ale też w biegach nietypowych (4 x 200 m i 4 x 800 m) oraz sztafecie mieszanej (4x400 m). Polska zdobyła wówczas 1 srebrny medal (4 x 400 pań) i 1 brązowy ( 4 x 800 m panów).

IAAF World Relays zaplanowano na 11-12 maja 2019 r.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce