Lotto POZnań* Triathlon: Pechowy prezydent

Opublikowane w pon., 05/08/2013 - 12:04

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny miał pecha w zawodach

Aż 1250 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie Lotto POZnań* Triathlonu, który w miniony weekend premierowo odbył się na torze regatowym Malta. W prestiżowej połówce Ironmana zwyciężyli Tomasz Gągola i Agnieszka Jerzyk. Największym pechowcem imprezy został prezydent miasta Ryszard Grobelny.

Pech Adamczyka i Grobelnego

Pierwsze tak duże zawody triathlonowe w Poznaniu ściągnęły mimo niesprzyjającej, deszczowej pogody wielu znakomitych polskich specjalistów tej dyscypliny, a także gwiazdy. Wśród startujących byli m.in. raper Mezo, aktor Piotr Adamczyk i prezydent Poznania Ryszard Grobelny.  Dwóch ostatnich stoczyło pasjonujący pojedynek o miano? największego pechowca zawodów.

? Był na początku jeden zawodnik, który przywitał się ze wszystkimi ratownikami - to byłem ja, bo zabłądziłem. Na szczęście potem nadrobiłem na rowerze - mam chyba nawet zdjęcie z fotoradaru ? śmiał się na mecie Piotr Adamczyk. Prezydent Grobelny też nie miał wesołej miny, bo nie tylko przegrał z własnym synem Pawłem, ale dwukrotnie podczas rywalizacji musiał zmieniać przebite koło.

Na mecie triumfował Tomasz Gągola

Bez większych przygód na metę dotarł za to Tomasz Gągola, triumfator najbardziej prestiżowej konkurencji Ironman 70.3 (1,8 km pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegu). Tuż za nim finiszował Bartłomiej Pawełczak. Srebrny medalista IO w Pekinie w? wioślarskiej czwórce wagi lekkiej trzy lata temu z powodu kontuzji zakończył karierę i amatorsko uprawia triatlon. Ze znakomitym efektem zresztą. Na mecie tłumaczył, że sportowe płuca wypracowane na wodzie bardzo pomagają mu w nowej dyscyplinie. ? Ciągle jednam mam braki techniczne w bieganiu i pływaniu. Cały czas nad sobą pracuję ? przyznał Pawełczak.

Dla Agnieszki Jerzyk, olimpijki z Londynu, młodzieżowej mistrzyni świata i Europy, Lotto POZnań* Triathlon był pierwszym startem na tak długim dystansie. Datę startu wybrała nieprzypadkowo. ? Dokładnie 4 sierpnia, równo rok temu, startowałam w igrzyskach ? mówiła na mecie. Swój debiut w ?połówce? oceniła jako poprawny. ? Mogłam lepiej pojechać na rowerze, ale też bałam się, czy starczy mi sił na bieg. Poza tym było ślisko ? stwierdziła. Podkreśliła wysoką frekwencję, która dobrze wróży na przyszłość poznańskiej imprezie.