Luboń biegał niepodległościowo. Znakomita frekwencja [ZDJĘCIA]

Opublikowane w wt., 12/11/2013 - 09:15

W całej Polsce z okazji dnia odzyskania niepodległości odbyło się ponad 40 imprez biegowych. Jedna z nich miała miejsce w Luboniu koło Poznania. Trzecią edycję biegu na dystansie 10 km ukończyło 1120 osób, wśród nich była min. olimpijka z Aten i Pekinu Monika Stefanowicz (dawniej Drybulska).

Trasa i pogoda sprzyjała biegaczom w uzyskiwaniu dobrych wyników. Najszybszym zawodnikiem okazał się Paweł Tarasiuk, który czasem 32:18 poprawił dotychczasowy rekord trasy o 27 sekund. Najszybszą kobietą z czasem 36:18 została Karolina Górna , która również poprawiła rekord trasy kobiet o 3 minuty i 27 sekund!

Dodatkową rywalizacją objęci byli zawodnicy biegnący z flagą. Najszybszym uczestnikiem, który biegł z dodatkowym atrybutem został Paweł Jankowiak, z bardzo dobrym czasem 36 minut i 45 sekund.

Każdy biegacz na mecie otrzymał medal z orłem, który  znajdował się na godle Polski w latach 1919 - 1928, czyli w pierwszych latach niepodległości. Oprócz medalu każdy zawodnik otrzymał tradycyjnego poznańskiego rogala świętomarcińskiego, kiełbasę lub sałatkę wegetariańską. Po uzupełnieniu energii wszyscy mogli skorzystać z profesjonalnego masażu.

Jako uczestnik biegu z pełną odpowiedzialnością mogę polecić tę imprezę po dzisiejszym starcie.