Maraton Lubelski po nowemu. Można się zapisywać


W dobie maratonów z trasami płaskimi jak stół, Maraton Lubelski pozostaje w pewnej awangardzie. Już po raz szósty biegacze będą mogli sprawdzić się w wymagających warunkach. Nie zabraknie nowości.

W tym roku maratończycy mają pobiec zmienioną trasą. Nie jest jeszcze znany jej przebieg, trwają ustalenia ze służbami. Ponieważ każde miasto to rozwijająca się tkanka, więc zmiany zostały nieco wymuszone na organizatorach. Przypomnijmy, że ostatnio start i meta znajdowały się w okolicach Centrum Spotkania Kultur.

- Ze względu na już realizowane oraz planowane inwestycje drogowe w mieście, przygotowywana jest nowa trasa maratonu. Planujemy też przeniesienie startu i mety biegu. Na szczegóły przyjdzie jeszcze czas - powiedziała nam Paulina Mróz z Centrum Rozwoju Sportu w Lublinie, organizatora maratonu.

Zapisy do tegorocznej edycji wystartowały tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Do 31 stycznia opłata startowa wynosi 50 zł. Później kwota wzrasta do 70 zł i obowiązywać będzie do 31 marca. Najwięcej zapłacimy w biurze zawodów - 120 zł. W samym dniu imprezy nie będzie możliwości dokonywania zgłoszeń. Osoby, które zapisały się z góry na wszystkie biegi w ramach Grand Prix Lublina mają zagwarantowany pakiet na Maraton Lubelski.

- Przyjmowanie zgłoszeń do imprezy rozpoczęliśmy 22 grudnia 2017. Obecnie mamy zapisane 353
osoby. Jak na razie trudno powiedzieć czy padnie rekord frekwencji. Na pewno będziemy jeszcze wspierać promocję biegu, jednego z najbadziej oryginalnych we wschodniej Polsce - mówi Paulina Mróz.

Rekord frekwencji imprezy to 815 osób. Został ustanowiony w pierwszej edycji zawodów, w 2013 roku. W zeszłym roku bieg ukończyły 602 osoby. Zwyciężyli Rafał Czarnecki, z czasem 2:37:30, oraz Magdalena Kłoda w wynikiem 3:06:55. W ramach imprezy rozegrano też Bieg Koziołka na 10 km.

- Podczas maratonu odbędą się imprezy towarzyszące, wzorowane na tych z ostatniej edycji Maratonu Lubelskiego. Możliwe, że będzie to także kolejna edycja Biegu Koziołka, choć na nieco innym dystansie niż dotychczas - wskazuje Paulina Mróz.

6. Maraton Lubelski odbędzie się 13 maja 2018. Start o godzinie 9.

Impreza zaliczana jest do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Maratończyk”. Finał zmagań odbędzie się w dniach od 7-9 września w Krynicy Zdroju.

6. Maraton Lubelski w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

Polecamy również:


Podziel się: