Nowy-stary prezydent European Athletics. Kobieta wiceprezydentem


Opublikowane w śr., 17/04/2019 - 09:34

Norweg Svein Arne Hansen pozostanie Prezydentem Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej. W wyborach na kadencję 2019-2023, które odbyły się w miniony weekend w Pradze, nie miał konkurentów i zyskał poparcie wszystkich federacji członkowskich.

- Dziękuję, jestem niezmiernie wdzięczny, że Wy (50 federacji członkowskich EA) pokładacie we mnie zaufanie na kolejne cztery lata; to nie ja tworzę European Athletics – to Wy nią jesteście – podkreślił Svein Arne Hansen po ogłoszeniu wyników.

Na stanowiska wiceprezydenta EA powołani została Brytyjka Cherry Alexander (druga kobieta na tak wysokim stanowisku w EA, pierwszą była Austriaczka Erika Strasser w latach 1991-95) a także Bułgar Dobromir Karamarinov i Czech Libor Varhanix.

W 13-osobowej Radzie European Athletics zasiadać będzie w sumie 5 kobiet, oprócz pani wiceprezydent także przedstawicielki federacji białoruskiej, szwedzkiej, słowackiej i austriackiej. – To historyczny dzień – skomentował wybór Brytyjki Svein Arne Hansen.

Podczas zjazdu European Athletics wyrażono uznanie dla działań IAAF i jej prezydent lorda Sebastiana Coe. Jak oceniono, wdrożone w ostatnich latach zmiany „przywróciły nasz sport do życia”.

Źródło: European Athletics

fot. wikimedia


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce