Poznaliśmy trasę 12. Półmaratonu Warszawskiego

Opublikowane w pt., 03/02/2017 - 11:35

Tradycyjnie nie brakuje nowości.

Strefa startu i mety ponownie znajdować się będzie na Placu Teatralnym, a nie jak rok temu na Placu Trzech Krzyży. Biegacze ruszali i finiszowali ostatni raz w tym miejscu w 2014 roku podczas jubileuszowej dziesiątej edycji półmaratonu.

Trasa w zdecydowanej większości poprowadzi tymi samymi ulicami co w 2016 roku. Wówczas biegacze również przebiegali przez Nowy Świat, Plac Teatralny, zawitali na drugą stronę Wisły, pomknęli starą częścią Prag, pobiegli mostami Gdańskim i Świętokrzyskim czy też Łazienkami Królewskimi.

W tym roku jednak szlak półmaratonu będzie prowadzić w przeciwną stronę. W praktyce oznacza to, że np. zamiast podbiegu na 19. kilometrze przy ul. Belwederskiej, w tym miejscu będziemy zbiegać na 4. kilometrze trasy. Z górki będzie również przy ul. Tamka. Zapowiada się więc szybka trasa.

Jedyny podbieg znajdować będzie się na 18. kilometrze przy ul. Zakroczymskiej. W zeszłym roku tego odcinka nie było na trasie półmaratonu, ale dla zobrazowania zmian w organizacji ruchu dodamy, że pobliska ulica Międzyparkowa usytuowana była na 5. kilometrze trasy. Organizatorzy zastrzegają, że szczegóły trasy mogą ulec zmianie.

Biuro zawodów oraz Targi Sport & Fitness znajdować będą się na Stadionie PGE Narodowym. Biuro czynne będzie 24 i 25 marca. Bieg wystartuje w niedzielę 26 marca o godzinie 10.

Ubiegłoroczną edycję półmaratonu ukończyło 12 729 osób. Zwyciężyli Kenijczycy Daniel Muteti z wynikiem 1:02:14 oraz Perendis Lekapana z czasem 1:10:41. Najlepszy z Polaków był Szymon Kulka, który z rezultatem 1:04:18 zajął ósme miejsce. Wśród pań Angelika Mach była dziewiąta z wynikiem 1:16:22.

12. Półmaraton Warszawski w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.