Super para Biegu 7 Dolin wygrywa także na Sardynii!


Opublikowane w pon., 20/05/2019 - 09:07

Bartosz Gorczyca i Ewa Majer, biegowa para z Krynicy, triumfatorzy Biegu 7 Dolin 100km nie dali szans rywalom na Sardynii, gdzie w weekend rozgrywany był Sardinia Trail.

Bieg składał się z trzech etapów. W założeniach środkowy etap miał być maratonem, ale warunki pogodowe były tak niesprzyjające, że organizatorzy zdecydowali się na jego ograniczenie do 18,6 km. Bez względu na pogodę, Bartosz Gorczyca i Ewa Majer wygrali każdy z etapów. Tym samym sięgnęli również po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Polski dublet rozpoczął od zwycięstwa w biegu na 29,7 km, który w opinii zawodników jest najprostszym z trzech. Nie obfituje w jakieś szczególnie trudne odcinki techniczne czy strome podbiegi.

Problemy zaczęły się podczas drugiego etapu. Było wyjątkowo zimno i już zdecydowanie bardziej dokuczał biegaczom profil trasy. Do tego Bartka zaczęły męczyć problemy z gardłem, a Ewę boląca po pierwszym dniu kostka. Mimo to obydwoje dotarli do końca etapu na pierwszych pozycjach.

Trzeci dzień to ok. 27 km z odcinkami technicznymi. Pogoda całkowicie się zmieniła i w relacjach zawodników dominuje raczej narzekanie na słońce i wysoką temperaturę. Dla Polaków jednak nic się nie zmieniło. Zarówno Bartek jak i Ewa jako pierwsi dobiegli do usytuowanej na plaży mety.

„W jeden weekend 3 starty i 3 wygrane. Jestem przeszczęśliwa i rozkochana w sardyńskich górach i krajobrazach na amen”

- podsumowała Ewa Majer na swoim profilu

„Wygrywam Sardinia Trail z trzema etapowymi zwycięstwami !Wspaniała wyspa, wspaniały bieg, piękne widoki, wspaniali ludzie i cudowny klimat”

- pisał Bartek Gorczyca, który organizatorom zdradził, że chętnie by wrócił na Sardynię za rok.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce